Seniūnų kasdienybė – už menką atlyginimą didžiulė atsakomybė ir... gyventojų keiksmai

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Biržų miesto seniūnijos seniūnė Kristina Undzėnienė sako, kad darbo išties daug, bet savo alga ji nesiskundžia.
Vasario mėnesį vyks kasmetinis valstybės tarnautojų vertinimas. Darbdavių dėmesio centre atsidurs ir seniūnai, kuriems bus nustatytas pareiginės algos koeficientas, kuris lems ir atlyginimo dydį. Seniūnijų vadovai sako, kad laikas didinti atlyginimus, nes Biržų rajone jų algos, palyginus su kaimyniniais rajonais, mažiausios.

Problemų sprendimas – lyg lopinių durstymas

„Nežinau, kas lemia, gal savivaldybės taupumas?“- kodėl Biržų rajono seniūnų pareiginės algos koeficientai mažesni nei kituose rajonuose, spėliojo Aurimas Frankas, Pačeriaukštės seniūnijos seniūnas. Jis įsitikinęs, kad dabar seniūno alga, lyginant su darbo apimtimi ir atsakomybe, turėtų būti kur kas didesnė.

„Seniūno darbą galima prilyginti ugniagesio darbui minų lauke“,- sako A. Frankas, omenyje turėjęs tai, kad kiekvienoje seniūnijoje problemų tiek daug, kad sunku nuspręsti, nuo ko pradėti. Nors biudžetas labai ribotas, bet seniūnui tenka kartais ir teisininku, ir kelių priežiūros specialistu, ir želdynų specialistu, ir aplinkosaugininku, ar netgi psichologu pabūti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com