Seniūnaičių rinkimai – darbas už dešimt eurų... nevilioja

V. Leščinskienės nuotr.
Gaižiūnų seniūnaitis Adolfas Jasinevičius sako, kad seniūnaičiu būti nebenori. „Kai bendruomenės pirmininkas ir seniūnaitis ne tas pats žmogus, gali prasidėti dvivaldystė, kivirčai ir gyventojų susiskaldymas, kas nėra gerai“,- mano A. Jasinevičius.
Praaėjus pusmečiui nuo savivaldos rinkimų, spaudoje mirga skelbimai apie artėjančių seniūnaičių rinkimus. Tik, pasak seniūnijos atstovų, realybė tokia, kad į šias visuomenines pareigas kandidatuoti niekas nesiveržia.

Prašo pasilikti dar keturiems metams

„Seniūnaičių rinkimai įvyksta labai paprastai. Gyventojai, t.y. seniūnaitijoje deklaruoti pilnamečiai asmenys gali siūlyti seniūnijai kandidatus, bet tie kandidatai turi su tuo sutikti. Pavyzdžiui, Vardenis Pavardenis pasiūlo jus būti Ramongalių seniūnaite. Tiesa, kandidatas turi atitikti reikalavimus – turi būti neteistas, veiksnus ir negali dirbti savivaldybės administracijoje, būti tarybos nariu siekiant nesupainioti viešų ir privačių interesų... Jei jūs šiuos kriterijus atitinkate, mano reikalas patikrinti, ar jūs deklaruota toje seniūnaitijoje, jeigu taip, tada jums paskambinu ir jūsų atsiklausiu, o jūs, jei sutinkat, pasirašot sutikimą. Tada įvyksta susirinkimas ir gyventojai balsuoja. Didesnėse gyvenvietėse, kaip pavyzdžiui, Vabalninke, vyksta ne susirinkimai, o gyventojų apklausa. Bet dažniausiai tų kandidatų... nėra“,- rinkiminę tvarką trumpai paaiškino Vabalninko seniūnijos seniūno pavaduotoja Zena Švainauskienė. Suvokdama, kad ir šiemet nebus kitaip, seniūno pavaduotoja esamų seniūnaičių asmeniškai prašo pasilikti dar keturiems metams. „Neišeikite, jūs mūsų „akys“ ir „rankos“ „,- dūsavo Z. Švainauskienė, norinti tikėti, kad seniūnaičiai jos prašymą išgirs.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/