Šeimininkas – į globos namus, o kas pasirūpins augintiniais?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Nors gyventojai išsigando, kad Nausėdžiuose katės liko įkalintos namuose – joms buvo įmanoma įštrūkti į lauką.
Po to, kai rašėme apie Nausėdžių kaime gyvenantį Remigijų Šeputį, kuris dėl negalios negalėjo pasirūpinti savimi ir buvo apgyvendintas globos įstaigoje, jo namuose liko vieniši augintiniai. Susirūpinę skaitytojai nerimavo – kas pašers be priežiūros likusias kates? Šią savaitę atsakingos tarnybos organizavo gyvūnėlių gelbėjimo operaciją.

Katės liko namuose be priežiūros

Nausėdiškiui R. Šepučiui iškeliavus į globos namus, jo buvusioje gyvenamojoje vietoje liko numylėtinės katės. Rūpestingi kaimynai, sužinoję apie Remigijaus išvykimą, nuėję pažiūrėti, ar likusios vienos katės turi maisto. „Žmogaus pėdų prie namų nepastebėjome. Ant namo durų kabėjo spyna. Pabarbenus į langą, viduje sužibėjo mažos katyčių akutės“,- pasakojo augintinių likimu susirūpinę žmonės.

Paaiškėjo, kad keli alkani kačiukai vaikšto po kaimą, ieškodami maisto. Juos laikinai maitina kaimynai. Tada ir susirūpinta, kad alkanos katės galėjo išsprūsti iš užrakintų Remigijaus namų. „Vadinasi, kitos katės liko viduje ir badauja“,- svarstė kaimo gyventojai.

Sunerimę žmonės kreipėsi į „Biržiečių žodžio“ laikraštį, kuris susisiekė su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Biržų skyriaus vyriausiąja veterinarijos gydytoja-inspektore Vaida Vološina. Ji patikino, kad situaciją aiškinsis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/