Savivaldybės įstaigų „Biržų vandenys“ ir „Biržų šilumos tinklai“ likimas – sujungimas?

Redakcijos archyvo nuotr.
UAB „Biržų vandenys“ direktorė Edita Barkauskienė, laikinai einanti įmonės „Biržų šilumos tinklai“ vadovo pareigas, sako, kad dviejų įstaigų sujungimui pritartų nebent tada, kai savivaldybė nutrauks sutartį su „Litesko“.
Iš darbo išėjus savivaldybei priklausančios UAB „Biržų šilumos tinklai“ direktoriui Vygantui Jurkoniui, laikinai įstaigai vadovauti buvo paskirta kitos bendrovės „Biržų vandenys“ direktorė Edita Barkauskienė. Terminuotoje darbo sutartyje numatyta, kad puse etato E. Barkauskienė „Biržų šilumos tinklams“ vadovaus iki šių metų spalio 31 dienos. Šis terminas baigiasi, tad kas toliau?

Galimi du keliai

Pasak Biržų rajono savivaldybės mero Kęstučio Knizikevičiaus, svarstomi du variantai – sujungti minėtas įstaigas arba palikti taip, kaip yra dabar. Jeigu dvi skirtingo veiklos profilio įstaigos bus jungiamos, direktore, pasak mero, turėtų likti E. Barkauskienė.

Esą taip numatyta Biudžetinių įstaigų įstatyme. „Taupymo nebūtų. Tokie sprendimai svarstomi todėl, kad trūksta šilumininkų. Arba, kitaip tariant, šilumos ekspertų. Kadangi vadovo funkcijos, sujungus įstaigas, didėtų, tai savaime suprantama, kad reikėtų ir didesnės algos“,- komentavo K. Knizikevičius.

Jei šios dvi įstaigos vistik išliktų atskiros, savivaldybė skelbtų konkursą įmonės „Biržų šilumos tinklai“ direktoriaus pareigoms eiti, o E. Barkauskienės būtų prašoma dar padirbėti laikina vadove, kol būtų paskirtas naujas direktorius.

Dabar jungti – netinkamas laikas

Pakalbinta E. Barkauskienė sakė, kad laikinąja „Biržų šilumos tinklų“ vadove pradėjo dirbti nuo šių metų rugpjūčio pirmosios. Dirbti dviejose įstaigose, anot jos, sudėtinga.

„Projektai abiejose įmonėse, daug reikalų, bet nėra taip, kad neįmanoma. Kartais nespėjame, vėluojame ir tai yra normalu. Tuo labiau, kad „Biržų šilumos tinklai“ man nauja sritis. Reikėjo laiko susipažinti, teko tiesiog eiti ir daryti“,- komentavo E. Barkauskienė, pridūrusi, kad yra baigusi aplinkotyros inžinerijos ir vadybos aukštuosius mokslus.

Paklausta, kaip vertintų „Biržų vandenų“ ir „Biržų šilumos tinklų“ sujungimą, E. Barkauskienė atsakė: „Tik ne šiuo metu. Nematau jokių galimybių. Tiek vienoje, tiek kitoje įmonėje vykdomos skirtingos veiklos. Dar kartą pakartosiu – netinkamas laikas. Nebent, kai baigsis savivaldybės sutartis su „Litesko“ ir savivaldybė perims šilumos tinklų kontrolę į savo rankas. O tai bus tik 2034 metais. Bent jau tokią informaciją radau. Šiuo metu nematau įstaigų jungimo galimybės ir dėl to, kad darbinė apkrova išties didelė“.