Savivaldybė ruošiasi dar vienai ministerijos užduočiai – nemokamam pacientų pavėžėjimui

B. Petkevičiūtės nuotr.
Nuo liepos Biržų rajono gyventojai, kurie atitiks nustatytus kriterijus, bus nemokamai pavėžėjami į gydymo įstaigas ir atgal. Tikėtina, kad neįgaliesiems šią nemokamą paslaugą teiks Biržų socialinių paslaugų centras, kuris jau turi pritaikytą transportą.
Nuo šių metų liepos Biržų rajono savivaldybė, kaip ir kiti šalies rajonai, turės būti pasiruošusi teikti pacientų pavėžėjimo paslaugą. Paprasčiau tariant, gyventojai, atitinkantys ministerijos nustatytus kriterijus, savivaldybės arba valstybės lėšomis bus vežami į gydymo įstaigas ar iš jų. To reikalauja Sveikatos apsaugos ministerija, o savivaldybė vis dar ieško būdų, kaip tai įgyvendinti.

Modelis neaiškus

Apie šiemet startuosiančią nemokamo pacientų pavėžėjimo paslaugą buvo kalbėta anksčiau, savivaldybės tai žinojo ir pamažu ruošėsi. Vasara netoli, bet kaip ši paslauga veiks Biržų rajone – kas žmones vežios, kiek tai kainuos savivaldybei – vis dar sprendžiama.

“Planuojama, skaičiuojama, kiek galėtų visa tai kainuoti. Kai kuriose savivaldybėse vyko bandomieji pavėžėjimai, todėl jos jau turi patirties ir skaičiavimus, kuriais galime remtis ir mes“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė savivaldybės gydytoja Laura Stambrauskienė.

Kas gyventojus vežios, dar nenuspręsta. “Galvojame, gal bandyti pasitelkti Biržų socialinių paslaugų centrą, gal ligoninę. Reikia dar pasiskaičiuoti ir pasižiūrėti, kaip būtų geriau, kad žinotume, kokį modelį pasirinkti. Jei bendradarbiausime su įstaigomis, kurios jau turi transportą, tai mokėjimai bus vienoki, o jeigu reikės pirkti automobilius – jau kitokie“,- kalbėjo savivaldybės gydytoja.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/