Savivaldos rinkimų „kliurkos“

Soc. tinklų nuotr.
Biržiečiai stebisi, kaip su tokiomis rašybos ir skyrybos klaidomis pateikta informacija Rinkuškių rinkimų apylinkės gyventojams „tai – siaubinga beraštystė“.
„Kokius rinkimų komisijos narius partijos pasiūlė, tokie ir yra“,- nesistebi Biržų rinkimų komisijos pirmininkas Renas Čygas. Pasak jo, neleistinas rašybos klaidas informaciniuose lapeliuose rinkėjams priraičiusių Rinkuškių rinkimų apylinkės komisijos narių už beraštystę nušalinti negalima – įstatymiškai rašybos ir skyrybos klaidos nėra pretekstas bausti.

Pradinuko lygio rašyba

„Liepu 30 Darželys „Rugelys“,- iš rašybos ir skyrybos klaidų, pastebėtų gautame informaciniame lapelyje, juokiasi biržiečiai, vadindami tai pradinuko lygio rašyba.

Šis atvejis neprasprūdo ir pro Biržų rinkimų komisijos pirmininko akis. Pasak jo, Rinkuškių rinkimų apylinkės komisijos adresas buvo pakeistas dėl neįgaliųjų gerovės. „Pastate ankstesniu adresu patekimas neįgaliesiems komplikuotas, o to neturėtų būti. Vyriausioji rinkimų komisija buvo informuota, rašėme prašymą pakeisti adresą, pranešimai gyventojams turėjo būti perspausdinti, bet niekas neperspausdino. Todėl teko lapelius taisyti ranka pačiai apylinkės rinkimų komisijai. Tai ir išėjo toks „nutaisymas“,- komentavo R. Čygas, pabrėždamas, kad ne veltui prašęs partijoms siūlyti išsilavinusius, kompetentingus, raštingus narius į apylinkių rinkimų komisijas.

„Žinoma, gėda, bet nieko dabar nepadarysi. Lapeliai rinkėjams išdalinti, faktinė informacija pateikta teisingai, tik tos klaidos... Na, yra kaip yra“,- teigė R. Čygas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/