Savininkų pastangomis gražėja gojelis

Editos Mikelionienės nuotr.
Gojelyje iš audros nuverstų medžių padaryti originalūs ir paprasti suoliukai.
Gojelis šalia Mantagailiškio dvaro daug kam asocijuojasi su pavasariu ir žibuoklių žydėjimu. Pasigrožėti mėlynu žibuoklių kilimų važiuodavo ir mūsų seneliai, ir tėvai, važiuojame ir mes, vežame savo vaikus. Dabar gojelis – privati nuosavybė, tačiau jo savininkas Sigitas Kalkys gojelio nei ženklais, nei užtvaromis lankyti nedraudžia, tik prašo laikytis tvarkos.

Kasmet gojelis gražėja, išsilaisvina nuo krūmynų. Atsiveria takai. Savininkas Sigitas Kalkys gojelį tvarko savo pastangomis. Anksčiau gojelyje galėdavai praeiti vienu taku pirmyn atgal. Dabar takai vingiuoja tarp įspūdingų smegduobių. Kai gojelis atsilaisvino nuo krūmynų, mėlynas žibuoklių kilimas matyti nuo tolo, neįžengus į patį gojelį.

– Po audros buvo išvirtusių medžių. Juos reikėjo sutvarkyti. Iš senų medžių sukonstravome suolelius. Šalia suolelių pastatėme šiukšliadėžes, – pasakoja S. Kalkys.

Gojelio savininkas labai prašo lankytojų laikytis tvarkos ir karantino reikalavimų.

– Žmonės dabar suranda kaimą. Bet ir pačiame parke derėtų laikytis atstumų tarp žmonių, nesiburiuoti, laikytis tvarkos, nešiukšlinti. Neramu ir dėl pavojingų medžių. Turėčiau uždėti ženklą „Privati valda“, tačiau čia biržiečių mėgstama vieta, – sako S. Kalkys.

Gerai, kai gojelį lanko tvarkingi žmonės, tačiau pasitaiko visko.

– Buvo ir toks atvejis, kai smegduobėje radome apie 300 „puslių“ su skysčiu. Kažkas išmetė pernykštę sulą su visa tara, – apie nesuvokiamą elgesį pasakoja gojelio savininkas.

Šiukšles gojelyje surenka, šiukšliadėžes išvalo taip pat gojelio šeimininkas. Kadangi šiukšlintojų atsiranda, gojelyje ir dvaro teritorijoje sumontuotos vaizdo kameros. Bus lengva nustatyti šiukšlintojus.

Dėl karantino Mantagailiškio dvarvietėje, šalia gojelio, nebevyksta ir montebolo žaidimas, kurį pamėgo visos Lietuvos, ir ne tik, gyventojai. Žaidimo sumanytojas S. Kalkys buvo paskelbęs Pasaulio montebolo čempionatą, kuris turėjo prasidėti šių metų gegužę. Deja, pandemija pakoregavo čempionato datą.

– Čempionato atrankiniai žaidimai turėjo vykti gegužę-liepą, o galutinis finalas – rugpjūčio 22 dieną. Nutarėme jį perkelti į 2021-uosius metus, nes sunku nuspėti, kada baigsis pandemija, o jei ir baigsis, ar išdrįs žmonės atvykti į čempionatą, – sakė Sigitas Kalkys.