Savanorystė – kelias į savęs pažinimą ir profesijos pasirinkimą

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržų jaunimo savanoriškos tarnybos mentorė Rebeka Pešelytė yra įsitikinusi, kad savanoriaujantis jaunimas labiau susipažįsta su norima specialybe.
Moksleiviai grįžta į mokyklas, o jas baigę praveria profesinių, aukštųjų mokyklų, kolegijų duris. Dalis studentų tik besimokydami supranta, kad pasirinkta specialybė toli gražu neatitinka jų lūkesčių. Todėl jau kelerius metus veikia programa, kuri suteikia galimybę jaunuoliams „pasimatuoti“ profesiją dar sėdint mokyklos suole.

Įsimintina patirtis

Biržų „Saulės“ gimnazijos dvyliktokė Gabija Tekutytė savanoriauti panoro, nusprendusi paįvairinti savo dieną. „Norėjau išbandyti savo jėgas, kadangi ši veikla reikalauja atsakingumo, kūrybiškumo, laiko planavimo įgūdžių“,− pasakojo mergina. Gabija savanoriavimą AJC pasirinko todėl, kad būtent čia ji lankosi jau kelerius metus, pasitiki šia organizacija. „Išgirdusi apie savanorystę, nusprendžiau pabandyti“,− teigė pašnekovė. Ji dar neapsisprendusi, kokią studijų kryptį pasirinkti, tačiau traukia socialiniai mokslai.

„Patiko savanoriauti ir esu truputį nusiminusi, kad baigėsi užsiėmimai. Aš didžiuojuosi savimi, kad nepasidaviau, nes buvo sunkių momentų“,− neslėpė mergina. Gabija pasakojo, kad jai teko organizuoti veiklas, paruošti medžiagą apie jas ir viešinti. „Kai AJC dar nebuvo uždaryta dėl pandemijos, padėjau tvarkyti patalpas, ruošiau lankytojų sąrašus, atlikau kitus darbus. Visos savanorystės metu labiausiai įsiminė vasario mėnesis, kai teko dirbti nuotoliniu būdu. Nebuvo lengva, tačiau mano kuratorė ir mentorė labai padėjo – drąsino ir įkvėpė. Esu įsitikinusi, kad visi turėtų nors kartą išbandyti savanorystę. Tokiu būdu gali atrasti save, pažinti savo sugebėjimus ir silpnybes, lavėti“,− pasakojo mergina.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/