Sankryža Biržuose vairuotojams vėl kerta per nervus

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Respublikos gatvėje automibilių kamštis nusidriekia nuo šviesoforo iki pat Agluonos upės.
Prognozės pasitvirtino. Praėjo vos kelios rugsėjo dienos, kuomet vaikai grįžo į mokymo įstaigas, žmonės baigę atostogauti grįžo į darbus. Žalių rodyklių nuėmimas davė rezultatą. 7 minutės. Tiek pirmadienio rytą teko praleisti kamštyje sankryžoje ties Respublikos ir Vytauto gatvių.

Prasidėjus rugsėjui žalios rodyklės negrįš

Prieš kurį laiką „Biržiečių žodyje“ spausdinome kelių taisyklių eksperto Vyto Juškos komentarą, kuris prognozavo ateitį be žalių rodyklių. Kad ir kaip nesinorėjo, viskas pasitvirtino. Rytas, 7:50. Kamštis nusidriekęs iki pat Agluonos upės. Galima numanyti: pavėlavę į darbus vairuotojai keiks visus, kurie sugalvojo nuimti žalias rodykles.

Uždavėme jau atsibodusį ir šią vasarą ne kartą keltą klausimą savivaldybės Statybos ir infrastuktūros skyriaus vedėjui Giedriui Nevierai: ar prasidėjus rugsėjui ir pasikeitus eismo apkrovai nebus svarstoma grąžinti žaliųjų lentelių? Atsakymas: tikrai ne. Todėl, gyventojai, skaičiuokite laiką, nes teks laukti tikrai ne 8 sekundes, kaip anksčiau buvo žadėta valdžios atstovų.

Pilna pažeidimų

Bestovint kamštyje kokių vaizdų tik nebuvo. Iš automobilių eilės galo atsirado keistų pomėgių turinčių vairuotojų, kurie priešpriešine eismo juosta lenkė visus ir nusigrūdo į patį priekį. Privažiavus arčiau sankryžos ir pradėjus mirksėti žaliam šviesoforo signalui, automobiliai esantys sankryžoje baiginėjo savo posūkių manevrus jau degant geltonam ar net raudonam šviesoforo signalui. Už ką iš esmės gyventojai taip pasielgę gali sunerimti ir laukti ateinančios nuobaudos. Apie tai pasidomėjome Biržų policijos komisariato viršininko Deivido Valtario.

Baus visus

Policijos komisariato viršininkas sakė, jog rugsėjo mėnesį pareigūnai didesnį dėmesį skiria darbui prie mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų. Taip pat šį mėnesį bus naudojamasi prevencinėmis priemonėmis, kurių tikslas – išvengti žmonių aukų keliuose. Būtent rugsėjį policijos pareigūnai yra įpareigoti vykdyti prevencines priemones, tokias kaip prie mokyklų esančių kelių, sankryžų ir perėjų, žmonių susibūrimo vietų stebėjimas, transporto priemonių, kuriais vežami mokiniai tikrinimas, autobusų, bei lengvųjų automobilių vairuotojų tikrinimas. Be šių minėtų priemonių, kitos funkcijos susijusios su eismo priežiūra vykdomos įprastai. Viršininkas primena, jog kelių eismo taisykles pažeidžiantys vairuotojai bei pėstieji bus baudžiami administracinių nusižengimų kodekse numatytomis sankcijomis.