Ryškėja naujas polinkis – slėpti kontaktus

BŽ nuotr.
K. Knizikevičius teigia, kad jeigu ligoninės medikai nebūtų nuslėpę kontaktų, gal būtų pavykę užkirsti kelią naujų atvejų atsiradimui.
Atrodo, kad koronaviruso infekcijos židiniu tampa ligoninė. Administracijos direktorius Vidas Eidukas – vėl saviizoliacijoje. Savivaldybėje serga vairuotojas ir administracijos darbuotoja. Dar įdomiau: dėl nutylėtų medikų kontaktų išlenda vis daugiau naujų atvejų. Ekstremalių situacijų operacijų (ESO) centro vadovas Kęstutis Knizikevičius teigia, kad toks elgesys suvaldyti viruso tikrai nepadeda.

Daug pasveikusių

Nors naujų atvejų išlenda kasdien, pasveikusiųjų skaičius taip pat nestovi vietoje. Ketvirtadienio popietės duomenimis, iš viso rajone serga 75, o pasveiko 64 asmenys. Prie įstaigų sąrašo prisidėjo ir Biržų „Aušros“ pagr. mokyklos Papilio ugdymo skyrius. Užsikrėtę asmenys vis dar priklauso 7 rajono seniūnijoms, Pačeriaukštės seniūnijoje sergančių nėra.

Nuslepia kontaktus

Praeitos savaitės pabaigoje buvo nustatytas atvejis ir ligoninėje. Per savaitę apsikrėtusių sąrašas pasipildė. Kol kas su ligonine yra susiję tik 5 atvejai, bet pasak K. Knizikevičiaus, tikėtina, kad jų bus ir daugiau, nes medikai nutyli kontaktus.

-Nesuprantama, kodėl žmonės slepia su kuo kontaktavo. Juk tai suvaldyti situaciją tikrai nepadeda. O ypač medikai, kurie turėtų suprasti dėl ko tai yra reikalinga ir vertinti viską, atsižvelgiant į žmonių saugumą. Jeigu tie kontaktai būtų buvę nurodyti, gal paskui nebūtų ir išplitę,- „Biržiečių žodžiui“ sakė K. Knizikevičius. Pasak jo, kažkodėl artimų kontaktų nelinkę atskleisti dauguma žmonių, ne vien medikai, iš kurių to išvis sunku būtų tikėtis. O tai, pasak ESO centro vadovo, apsunkina visą kontrolę ir situacijos valdymą.

-Nežinau, kuo žmonės remiasi taip elgdamiesi. Juk artimus kontaktus reikia nurodyti ne dėl savęs, o kad kiti, su tuo asmeniu bendravę būtų saugūs,- kalbėjo K. Knizikevičius.

Ugdymo įstaigos suvaldytos

Šią savaitę nustatytas vienas atvejis ir Papilio mokykloje. Kitose ugdymo įstaigose, kuriose virusas buvo aptiktas anksčiau, infekcija neišplito. Lopšelis-darželis „Genys“, kuriame apsikrėtė darbuotoja, dirba įprastu režimu, naujų atvejų nenustatyta. „Rugelis“ nuo antradienio taip pat grįžo į vėžias. Susirgus vairuotojui, naujų atvejų nenustatyta ir socialinių paslaugų centre. Su apsikrėtusia turgaus pavilijono pardavėja susijusių naujų atvejų kol kas nenustatyta.

Grįš į darbus

Pačiam K. Knizikevičiui taip pat buvo diagnozuotas -19. Socialinės paramos skyriaus vedėjas saviizoliacijos laikotarpiu jautėsi gerai, tad dirbo iš namų. Virusas pasitraukė, tad specialistas jau kitą savaitę grįš į darbą. Taip pat pasveiko ir dar keli savivaldybės administracijos darbuotojai.