Renovatoriai ėjo į butus ir karantino metu?

Karantino metu visi gyventojai raginami niekur neiti iš namų be būtino reikalo. Aiškinama, jog ypatingai saugotis reikia ne tik parduotuvėse, vaistinėse, bet ir daugiabučių laiptinėse. Tačiau „Biržiečių žodį“ pasiekė žinia, jog ta taisyklė galioja ne visiems.

Susirūpinę Vytauto gatvės 31-ojo daugiabučio kai kurie gyventojai ar jų artimieji pasakojo, jog į butus užeina renovatoriai. Žmonės nuogąstavo, jog taip gyventi nesaugu, teiravosi, ar darbininkai turi teisę taip elgtis karantino metu.

UAB „Biržų šilumos tinklai“ projektų vadovas Linas Kulbis patvirtino, jog taip tikrai buvo, nes prasidėjus karantinui, buvo pradėti vamzdyno keitimo darbai, juos reikėjo užbaigti. Išardytus senus vamzdynus reikėjo pakeisti naujais. Kur kas blogiau būtų buvę, jei žmonės nebūtų galėję naudotis tualetais.

Pasak Lino Kulbio, darbuotojai į butus ėjo su kaukėmis ant veidų. Be to, yra nustatyta tvarka, kaip turi dezinfekuoti ir patalpas, kuriose dirba. Pirmiausiai darbuotojas privalo dezinfekuoti savo dėvimus drabužius (nupurkšti dezinfekantu prieš įeinant ir išėjus), po to patalpą, kurioje dirbs. Atlikus visus reikalingus darbus, vėl privalo dezinfekuoti patalpą. Taip pat reikalaujama, kad darbo metu buto gyventojas nebūtų šalia. Praėjusį penktadienį visi būtini darbai minėto daugiabučio namo viduje baigti, bus tvarkomasi tik namo išorėje. Šią savaitę planuojama tvarkyti stogą, bus tęsiami sienų renovavimo darbai.

Projektų vadovas Linas Kulbis teigė priekaištų dėl ėjimo į butus nesulaukęs. Šiuo metu Biržų mieste yra renovuojama pora daugiabučių namų – Vytauto 65 ir Vytauto 31.