Renovacija: gyventojai bijo, kad korona neužpultų jų pačių namuose

B. Petkevčiūtės nuotr.
Vytauto g. 39 a gyventojai nerimauja, kad darbininkai atneš virusą.
Vytauto gatvės daugiabučio gyventojai sunerimę dėl netrukus prasidėsiančių darbų butuose. Baiminamasi, kad darbininkai gali atnešti pavojingą koronavirusą. Daugiau nei pusė namo gyventojų priklauso rizikos grupei. Ar negalima vidaus darbų atidėti kol bus saugiau?

Prašo atidėti darbus

Į redakciją kreipėsi susirūpinęs renovuojamo daugiabučio, esančio Vytauto g. 39a, gyventojas Juozas. Namo gyventojams buvo pranešta, kad netrukus renovacijos darbai persikels į butus.

-Norėtumėme, kad darbai būtų atidėti, nes mes viruso bijome. Nenorime, kad darbininkai vaikščiotų po kambarius kai šalyje paskelbtas karantinas, – nerimavo Juozas. Vyriškio teigimu, daugiau nei pusė namo butų priklauso senjorams, ten taip pat gyvena ir ligoniai, kuriems paskirta slauga.

Gyventojų nuomonės skiriasi

Juozas „Biržiečių žodžiui“ teigė, kad atstovauja ne visų, bet keleto gyventojų nuomonę. Renovuojamame name taip pat yra žmonių, kurie nori, kad darbai būtų kuo greičiau užbaigti. Jie viruso nebijo arba išvis netiki, kad jis egzistuoja. Susirūpinęs vyriškis minėjo, kad pagal projektą darbai turėtų būti baigti iki kitų metų pavasario, tad, jo nuomone, laiko užbaigti darbus vėliau dar yra.

Saugumo reikalavimai galioja visiems

Kaip bus užtikrinamas gyventojų ir darbuotojų saugumas vykstant darbams, klausėme savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyr. specialistės Ernestos Čebienės. Specialistė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad statybos darbai karantino metu nėra draudžiami.

-Kadangi darbai vykdomi pagal grafiką, tam, kad viskas būtų atlikta laiku, darbai nėra stabdomi. Rangovams pranešta, kad prieš atliekant bet kokius darbus patalpų viduje, jie turi informuoti žmones ir su jais susitarti, kaip tas darbas viduje bus organizuojamas,- kalbėjo specialistė. Pasak jos, saugumo reikalavimų turi laikytis visi, ne tik darbuotojai, bet ir patys namo gyventojais: laikytis atstumų, dėvėti apsaugines veido kaukes, pirštines, naudoti dezinfekcines priemones. Taip pat E. Čebienė pabrėžė, kad jeigu bus pastebėta ar gauta pranešimų apie pažeidimus, bus svarstoma dėl tolimesnių darbų.

Dirbs laiptinėse

Juozo prašymą perteikėme įmonės „Modernaus būsto projektai“, kuri atlieka renovacijos darbus, vadovui Gediminui Vezbergui. Šis patikino, kad gyventojai gali būti ramūs, nes jų butuose darbai nevyks. Tam, kad būtų išvengta vaikštinėjimo po kambarius, darbai susiję su šildymu bus atidėti. Specialistai dirbs laiptinėse, nebent reikės trumpam užeiti į žmonių tualeto patalpas, kad darbininkai išsiaiškintų kanalizacijos prijungimo principus. G. Vezbergas pasakojo, kad įmonės darbuotojai laikosi visų saugumo reikalavimų, tad prireikus darbininkui įeiti į patalpas, žmonės neturėtų bijoti. Bet patys gyventojai taip pat turėtų elgtis sąmoningai.

-Įmonėje dirba ne viena brigada ir jei susirgtų vienas darbuotojas, reikėtų izoliuotis visai brigadai. Mes to tikrai nenorime, todėl dirbam pagal visus saugumo reikalavimus. Bet to paties norėtume paprašyti ir gyventojų, kurie kartais patys nori su darbininkais bičiuliautis. Reikia bendrystės ir sąmoningumo,- kalbėjo įmonės direktorius. E. Vezbergas pasakojo, kad įmonė dirbo be pertraukos ir pirmojo karantino metu, tad sustabdyti darbus dabar taip pat nebūtina. Kad netektų prašyti pašalpos iš valstybės – to vadovas tikrai nenorėtų. Renovuojamame name darbuosis 20 biržiečių brigada, darbininkų iš kitų miestų nebus.

Kad būtų ramiau

Nuomonių apie koronavirusą yra įvairių. Vieni jo bijo, o kiti, kurie taip pat tiki, kad žemė yra plokščia, tvirtina, jog tai bobučių išmislas. Nepaisant skirtingų požiūrių, saugumo reikalavimai galioja visiems ir jų privalu laikytis kiekvienam. Ir tiek darbininkai, tiek visi namo gyventojai, turėtų elgtis sąmoningai. Tam, kad rizikos grupei priklausantiems senjorams nereikėtų nuogąstauti, jog korona juos užpuls savo pačių namuose.