Reikalas prispyrė, o kur tualetą rasti – neaišku

A. Dauguviečio parke tualetai yra atviri ir laukia lankytojų.
Viešasis tualetas Biržų mieste nuo senų laikų yra opi tema. Į „Biržiečių žodžio“ redakciją kreipėsi moteris, kuri besigrožėdama nauja alėja ir tvarkomu miestu atkreipė dėmesį į palyginus mažą smulkmeną. Kur atlikti gamtinius reikalus? Nors, kaip paaiškėjo, tualetų yra, tačiau žmonės apie juos nelabai žino.

„Turguje net tas tarybinis palikimas jau spynom apkabinėtas, eidamas miestu neužeisi į kurią nors parduotuvę, įstaigos užrakintos. O viešo tualeto juk nėra. Beje, A. Dauguviečio parke buvo du, o dabar abu užrakinti. O lankytojų ten netrūksta. Šunelio „dovanėlę“ šeimininkas surenka ir įmeta į tam skirtą dėžę. O kaip su žmonėmis?“ – domėjosi moteris.

Biržų seniūnijos seniūnė Kristina Undzėnienė pasakojo, jog centrinėje miesto dalyje yra trys biotualetai: prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, prie tilto per Širvėną, prie naujųjų kapinių, šiltuoju sezonu ir prie fontanų. Be minėtų biotualetų yra ir stacionarių: centriniame miesto pliaže, A. Dauguviečio parke ir šalia Jaunimo parko maudyklos. Dėl priežiūros, bei išlaikymo atsižvelgiant į sezoną, šiltuoju sezonu, stacionarius tualetus pakeičia biotualetai. Stacionarūs būna užrakinti. Šaltuoju sezonu atvirkščiai. Galbūt įvyko sutapimas ir tuo metu, kai žmogus lankėsi, kaip tik buvo vienas jau užrakintas, o kitas dar neatrakintas, – mano seniūnė. Bet taip, kad tualetai nuolat būna užrakinti, seniūnė tikino, jog nebūna.

Darbininkai gali ir paeiti

Moteris, kuri kreipėsi į redakciją atkreipė dėmesį ir į darbininkus, kurie dirba viešuosius darbus. Ši sakė, jog teko bendrauti ir su darbininke, kuri grėbė lapus. Pastaroji bėdavojosi, jog tenka kęsti iki darbo pabaigos. Seniūnė K. Undzėnienė sakė, jog nėra daug darbuotojų, kurie dirbtų pilną dieną. O kiek darbininkų yra, jiems, pasak seniūnės, yra visos galimybės nueiti į artimiausius viešuosius tualetus. „Juk kiekvienoje vietoje nepridėliosime viešųjų tualetų. Yra tam tikros vietos, kuriose jie stovi“,- situaciją pakomentavo seniūnė.