Iš rajono politiko vadovaujamos įmonės galimai į aplinką pasklido pieno atliekos – kas prisiims atsakomybę?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
UAB „Nordic proteins“ vadovas, savivaldybės tarybos narys Audrius Jukna sako, jog pieno atliekos galėjo ištekėti į aplinką dėl nuotekų pertekliaus sistemoje, tačiau dar neaišku, kam daugiau kaltės – jo atstovaujamai įmonei ar UAB „Biržų vandenys“, kuri atsakinga už nuotekų ištraukimą.
Redakciją pasiekė informacija, kad Medeikių kaime veikianti įmonė „Nordic proteins“, vadovaujama socialdemokrato, rajono savivaldybės tarybos nario Audriaus Juknos, galimai į aplinką leidžia pieno atliekas. Jų pritvino net į vieno iš Medeikių kaimo, Liepų gatvės daugiabučių rūsį. Kad toks atvejis užfiksuotas ir aplinkosaugininkai jį tiria, patvirtino ir pats politikas. „Keisčiausia, kad apie tai sužinojau paskutinis ir iš spaudos“,- sakė A. Jukna.

Kaltės neneigia, bet ir neprisiima

Pasak A. Juknos, labiausiai tikėtina, kad galimos pieno atliekos greičiausiai pasipylė dėl susikaupusių nuotekų sistemoje. „Kaip čia paprasčiau paaiškinus... Turiu tik vieną teorinę versiją, kad tai galėjo būti momentinis įvykis – nuotekų persipylimas. Vienu metu susikaupė labai daug nuotekų, siurblinė nespėjo išpumpuoti, o kadangi visos linijos šalia, dalis gamybinių nuotekų pateko į lietaus nuotekas. Visi kaimo nuotekų tinklai ir šulinėliai priklauso „Biržų vandenims“. Neaišku, nei kurioje vietoje tai nutiko, nei kokios būklės tie tinklai. Svarstymas toks, kad jei kanalizacija būtų tvarkinga, tai niekas ir neužpiltų. Stebina ir savivaldybės valdomos įmonės nebendradarbiavimas. Keista, nes anksčiau taip nėra buvę. Direktorė Edita Barkauskienė tepasakė, kad problema jiems žinoma, o kas, kur, kaip – nenurodė, nesiteikė net kartu apžiūrėti. Vėliau ir telefono ragelio nebekėlė, bet galima įtarti, kodėl. Rašysim oficialų laišką, kad su mumis komunikuotų“,- teigė A. Jukna.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com