Rajono globos namai atsigauna po pandemijos

B. Petkevičiūtės nuotr.
Šv. Vincento Pauliečio globos namuose – atgimimas. Gyventojai grįžta į vėžes su dainomis.
Koronavirusas buvo įsisukęs ir į dvejus Biržų rajono globos namus. Jis pasiglemžė ne vieno senolio gyvybę. Karantino metu pagyvenę žmonės tarsi buvo atskirti nuo išorinio pasaulio – jų negalėjo niekas lankyti, netgi artimiausi žmonės. Todėl dabar globos įstaigų darbuotojai ir gyventojai džiaugiasi, kad sunkiausi laikai išgyventi ir visi tikisi, kad virusas į jų namus daugiau neužsuks.

„Dirbo, kiek reikėjo“

Koronavirusas į Biržų parapijos Šv. Vincento Pauliečio globos namus buvo įsisukęs ne vieną kartą, juo persirgo visi gyventojai ir darbuotojai. Namų direktorė Irena Jurgaitienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad baisusis periodas jau praeityje, jis buvo išgyventas bendromis visų pastangomis.

“Visos problemos liko už nugaros ir labai tikimės, kad jos nesugrįš. Pastarieji metai tiek darbuotojams, tiek mūsų gyventojams buvo labai sunkūs. Džiugu, kad išgyvenome – moterys aukojo savo jėgas ir laiką – tiek, kiek reikėjo dirbo. Už viską joms esu labai dėkinga. Sunkiu metu parėmė ir vietos verslininkai, kurie parūpino apsaugos priemonių“,- kalbėjo direktorė. Dabar, pasak jos, senukai jau atsigauna, daug laiko praleidžia lauko pavėsinėje, susitinka su artimaisiais.

“Mūsų namų gyventojai smagiai leidžia laiką lauke, neseniai įsigijome palapinę, kurioje jie mėgsta sėdėti. Visi yra išsiilgę savo artimųjų ir vaikai pasiilgo savo seniai matytų tėvų, tad laikydamiesi visų saugumo reikalavimų jau leidžiame jiems susitikti ir pasimatyti“,- pasakojo I. Jurgaitienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/