Rajone nauja bendruomenė – susibūrė Nemunėlio Radviliškyje

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Asta Misevičienė
Biržų rajono kaimo bendruomenių gretas papildė nesenai įsteigta bendruomenė „Nemunėlis". Nemunėlio Radviliškyje įsikūrusios bendruomenės pirmininkė - ūkininkė Asta Misevičienė kviečia jungtis ne tik vietinius, bet ir kitų seniūnijų iniciatyvius žmones.

„Nemunėlio Radviliškis – istorine, kultūrine, geografine prasme labai įdomus kraštas. Kadaise buvęs itin gyvas, keliolika pastarųjų metų jis stokoja aiškesnių veiklos ženklų. Norime tikėti, kad čia vis dar gyvena veiklūs žmonės, be to, pastebime tendenciją, kad šiauriausią Lietuvos vietovę savo gyvenamąja vieta pasirenka vis daugiau šeimų. Turime aiškią bendruomenės veiklos viziją – norime drąsiai ir atsakingai dirbti, kurti, planuoti. Bendruomenės nariais kviečiame tapti tuos žmones, kurie yra iniciatyvūs ir juos domina prasminga veikla bent kokioje srityje. Beje, jie nebūtinai turi gyventi Nemunėlio Radviliškyje. Mūsų moto yra: „Tapkime pokyčiu, kurio patys laukiame", - naują bendruomenę pristatė jos pirmininkė.

 Bendruomenės planuose – projektinė veikla socialinėje, turizmo, suaugusiųjų ir vaikų užimtumo, darbo vietų kūrimo, verslumo skatinimo, kultūros srityse. Bendruomenė jau vienija kelias dešimtis narių.

 „Šiuo metu laukiame sprendimo iš savivaldybės tarybos dėl leidimo bendruomenės reikmėms naudoti apleistą pastatą Nemunėlio Radviliškio centre. Tikimės, kad sprendimas bus mums palankus – pastatą žadame sutvarkyti bendruomenės lėšomis ir jame pradėti vykdyti numatytas veiklas. Na, o jau šį šeštadienį, gegužės 15 d., mūsų bendruomenė kviečia į pirmąjį savo renginį, skirtą Šeimos dienai, kuris vyks Biržuose, Nepriklausomybės aikštėje", - kvietė naujos bendruomenės pirmininkė A. Misevičienė.

 Šiuo metu Biržų rajone yra registruotos 46 kaimo bendruomenės. „Nemunėlis" – 47-oji.