Provanso dvelksmas šalia Vabalninko – levandų jūra

Levandų ūkio nuotr.
Levandų ūkyje galima suskaičiuoti 8 tūkst. levandų sodinukų ir kiek daug darbo tai pareikalavo, gali suprasti tik tas, kas verčiasi panašia veikla.
Atvykus į Mockūnų kaime įsikūrusį Levandų ūkį galima ne tik pamatyti, paliesti, bet ir užuosti Provanso dvasią. „Jau greitai prasidės levandų žydėjimo sezonas“,- sako ūkio įkūrėja Giedrė Rybalko. Ta proga, birželio 25 dieną įvyks iškilmingas sezono atidarymas, kuriame dalyvaus ypatinga viešnia – atlikėja Jurga Šeduikytė.

Tikslas – garsinti Biržų kraštą

„Noriu paneigti mitą, kad geriausi renginiai vyksta tik didmiesčiuose“,- teigė pašnekovė G. Rybalko, jau seniai mąsčiusi apie koncertą netradicinėje erdvėje.

„Mano ketinimas nėra vien tik pritraukti daugiau lankytojų į levandų ūkį. Norėčiau, kad jie susidomėtų pačiais Biržais. Juk Biržų kraštas – unikalus ir lankytinų objektų tiek daug, kad apžiūrėti juos visus nepakaktų vienos dienos. Tad ilgasis Joninių savaitgalis tam – puiki proga“,- kalbėjo G. Rybalko.

Pasak jos, renginio dieną netrūks staigmenų. „Įnirtingai ruošiamės sezono atidarymui. Dienos metu kviesime pasivaikščioti po pievą, norintys sudalyvaus žolininkių vedamose edukacijoje, ragaus mūsų ekologiškų užkandžių bei gėrimų, įsigys čia gaminamos produkcijos. Vaikams bus skirta atskira erdvė su pramogomis, kepsime mėsainius, surengsime pikniką ir leisime laiką tarp levandų žiedų. Teritorija didelė, tilpsime visi“, – kvietė G. Rybalko, pridurdama, kad lankytojai gali atsivesti kartu ir savo augintinius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/