Problemų „sprendimo“ būdas – pripažinti, kad reikia pinigų ir guostis, kad jų nėra?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Rinkuškiuose gyvenantis tarybos narys Sigutis Štrėmas su gyventojais dalijosi problemomis bei galimais jų sprendimo būdais.
Po seniūnijas važinėjantys ir su gyventojais susitinkantys savivaldybės administracijos vadovai, tarybos nariai kalba apie problemas, kurioms spręsti, sako jie patys – reikia pinigų, kurių neturi. Tačiau kas kitas, jeigu ne rajono politikai priima sprendimus, rūpinasi investicijų pritraukimu ir dirba vardan gyventojų gerovės?

Dalį lėšų teko sugrąžinti

Ketvirtadienį Rinkuškių bendruomenės namuose vyko Širvėnos seniūnijos gyventojų susitikimas su meru Vytu Jarecku. Kaip ir kitose seniūnijose, savivaldybės vadovas pristatė savo ir Tarybos praėjusių metų veiklos ataskaitą. Svečiavosi ir tarybos narys Sigutis Štrėmas.

Meras gyventojams pasakojo, kad savivaldybė gavo papildomą finansavimą, kuris buvo daugiau nei 2,7 mln. eurų, tačiau apie 90 tūkst. eurų teko grąžinti. Pasak rajono vadovo, lėšas teko grąžinti, nes rangovai per numatytą terminą nespėjo parengti projektų, todėl pinigai nebuvo įsisavinti. O tiems darbams, kuriems projektai parengti iš anksto, lėšos panaudotos. „Todėl kitus pinigus pavyko greitai įsisavinti“,− kalbėjo meras.

V. Jareckas gyventojams priminė, kad šiemet seniūniją palietė ir mokyklų reorganizacija. „Teko jungti Kratiškių mokyklą prie Vabalninko gimnazijos. Tačiau daugiau mokyklų pertvarkos šioje seniūnijoje nenumatyta“,− sakė meras. Pasak jo, šiemet numatytas vaikų darželio „Rugelis“ remontas, o darbai prasidės nuo stogo keitimo.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/