
Naujausios
Iki įsiplieskiant diskusijoms Sporto tarybai pirmininkaujantis Julius Nekrašas priminė, jog ankstesnis prioritetinių sporto šakų sąrašas baigė galioti prieš kelerius metus – berods 2016–aisiais. Tad būtina jį atnaujinti.
Pirmininkas sakė, kad naujasis sąrašas padalytas į dvi dalis. Pirmojoje nurodytos komandinės (futbolas ir krepšinis), o antrojoje – individualios sporto šakos (dziudo, irklavimas, šachmatų sportas ir motokrosas).
Pirmininko tikinimu, sąrašas parengtas atidžiai išanalizavus praėjusių dvejų metų kiekvienos sporto šakos atstovų rezultatus. Ragindamas kolegas pritarti, J. Nekrašas aiškino, kad toks prioritetinių šakų išskyrimas reikalingas tam, jog atsiradus papildomų lėšų jas būtų galima skirti būtent šioms šakoms remti, jų varžyboms rengti.
Kad toks sąrašas – išties reikalingas, niekas neprieštaravo. Bet, anot SRC direktoriaus A. Viršilo, dokumentas parengtas atmestinai ir neteisingai, nes nėra surinkta pakankamai medžiagos, pagrindžiančios, kodėl būtent ta ar kita sporto šaka turi būti įtraukta į prioritetines.
„Išskirstyti pagal vieną kriterijų – pasiekimus – mažų mažiausia neteisinga. Tai turėtų būti daroma atsižvelgus į keturis aspektus – trenerius, sporto bazes, masiškumą ir rezultatus. Šiuo atveju tokios informacijos apskritai nėra. Paskutinį kartą rengiant tokį sąrašą buvo paviešinta išsami informacija, kiek sportuojančių, kokie jų rezultatai per paskutinius metus. Buvo nurodytas ir trenerių skaičius, jų kompetencijos bei sportinės bazės. Šitie dalykai yra kertiniai akmenys, į kuriuos atsiremia sporto šakos gyvavimas ir perspektyvos“, – piktinosi A. Viršilas.
Priimdamas jo pastabą, administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, su kuriuo buvo derintas diskusiją sukėlęs sąrašas, prisipažino, jog šiuo atveju nueita lengviausiu keliu. Pasak jo, galbūt reikėjo atsižvelgti ne tik į paskutinių dvejų metų sportininkų pasiekimus, bet įvertinti ir kitus dalykus.
Kita vertus, anot pavaduotojo, pasiekimuose bei rezultatuose atsispindi ir trenerių kompetencija, ir sporto šakos populiarumas. „Juk jei yra rezultatai, vadinasi yra ir įdirbis“, – aiškino M. Česnauskas.
Švelnindamas situaciją J. Nekrašas užsiminė apie galimybę sąrašą kasmet atnaujinti. A. Viršilui ir tai nepatiko. Galima suprasti, kodėl. Juk patvirtintieji prioritetai atsispindės ir lėšų skirstymo tvarkoje – prioritetinėms sporto šakoms skiriamas didesnis finansavimas. Pasak SRC vadovo, kasmet kaitaliojami prioritetai išderins sportininkų veiklą, juk viskas remiasi į pinigus.
A. Viršilas priekaištavo ir dėl to, kad į sąrašą nėra įtraukta lengvoji atletika. „Nėra lengvosios atletikos, bet puikuojasi motokrosas, šiai dienai neturintis trenerių. Tai kodėl tada neįtraukiame ripkos? Jos žaidėjai – Lietuvos čempionai, prizininkai! – vieną po kitos pastabas žėrė direktorius. – Keturi mūsų lengvaatlečiai – Lietuvos rinktinės nariai. Su šios sporto šakos atstovais dirba tokie treneriai kaip Eugenijus Jurgutis, Regina Šilenskienė. Jurgutis išvis – vienas geriausių trenerių. Ir ne tik SRC.“
Tada nutarta sąrašą papildyti, į jį įtraukiant lengvąją atletiką. Dabar lieka sulaukti Savivaldybės tarybos nuomonės dėl tiek daug kritikos sulaukusio dokumento.