Priešgaisriniai hidrantai – ūkininkams ar ugniagesiams?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Priešgaisrinis rezervuaras Likėnuose.
Penktadienį nuotoliniu būdu vyko Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorės Irutės Varzienės pasitarimas su seniūnijų seniūnais. Susirūpinta, kad kaimuose esančius priešgaisrinius hidrantus ištuština ūkininkai. Aptarti ir kiti klausimai.

Saugumui – dūmų detektoriai

Pasitarime dalyvavęs Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mantgirdas Ivaška išreiškė pageidavimą seniūnijoms ir socialinėms darbuotojoms geranoriškai keistis informacija apie blogos būklės socialinius būstus. Pasak viršininko, pasibaigus šildymo sezonui, pats laikas patikrinti vienišų žmonių gyvenamuosius būstus, nes dažniausiai jų krosnys ir dūmtraukiai yra netvarkingi, dažnai kyla gaisrų pavojus.

„Priešgaisrinės tarnybos darbuotojai norėtų būti arčiau žmonių. Prašau seniūnų ir socialinių darbuotojų bendradarbiavimo – dalinkitės informacija apie tai, kuriems būstams reikia didesnio prastos būklės būstus. Mūsų darbuotojai pasiruošę vykti kartu pas žmones tikrinti ir įvertinti saugumą jų namuose“,- kalbėjo M. Ivaška. Jo žodžiais, yra galimybių sunkiai gyvenančius arba vienišus žmones aprūpinti dūmų detektoriais. Tačiau pripažino, kad detektoriai žmones ne visada gali išgelbėti ir įspėjo, kad jie suveikia tik atsiradus realiam pavojui. „Todėl reikia imtis visų priemonių, kad nesulauktume pavojaus“,- teigė tarnybos vadovas. Jis siūlė seniūnams parengti sąrašus gyvenamųjų namų, kuriuos reikėtų patikrinti ir, bendradarbiaujant su socialiniais darbuotojais ar seniūnais, atlikti jų apžiūrą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/