Pranešimai apie sprogmenis sukėlė ant kojų tarnybas

Ž. Maniko nuotr.
Pirmoji įstaiga, pamačiusi laišką apie galbūt paslėptą pastate bombą, buvo Biržuose veikiantis vaikų lopšelis-darželis „Genys“. Pranešimai tėvams su prašymu nevesti vaikų į darželį buvo išsiųsti dar prieš 8 valandą ryto.
Kai praeitą penktadienį po visos šalies ugdymo ir kultūros įstaigas pasklido melagingi pranešimai apie jose neva padėtus sprogmenis, niekas nebesitikėjo, kad šis įvykis pasikartos. Tačiau pirmadienį dauguma Biržų rajono ugdymo įstaigų vėl gavo laiškus, kuriuose rusų kalba rašoma, kad įvairiuose objektuose padėti sprogmenys sprogs 12.12 valandą. Kaip ir tikėtasi, sprogmenų nerasta, bet policijos pareigūnų ir įstaigų vadovų darbas vėl buvo sutrikdytas.

Imsis saugumo priemonių

Pirmadienį laiškus, įspėjančius apie padėtą sprogmenį, tik su šiek tiek kitokiu turiniu ir skirtingu sprogimo laiku gavo jau visos Biržų rajono ugdymo įstaigos, kaip kad penktadienį. Laiškas antrą kartą pasiekė   Biržų Kaštonų mokyklos elektroninį paštą. Buvo atliktos tos pačios procedūros – pranešta policijai, vaikai evakuoti, pastatai apžiūrėti pareigūnų. Mokyklos direktorius Dainius Žukauskas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad elektroninį paštą tikrins kasdien anksti ryte.

“Ko gero, kiekvienas rytas dabar prasidės tokiomis procedūromis –  el. pašto tikrinimu. Yra rekomendacijų pereiti prie nuotolinio mokymo, bet nežinia, kaip čia bus. Juk mes negalime kiekvieną minutę nutraukinėti ugdymo proceso. Bet imamės saugumo priemonių patekimas į mokyklą yra apribotas, tam tikros veiklos taip pat. Esame pasidarę taip, kad kaip išeisime vakare, taip mokyklą rasime ryte – bus signalizacija, vaizdo kameros, jokio judesio stadione ar kituose mokyklos teritorijos objektuose nebus. Bet žinoma, jei vėl gausime laišką, privalėsime paisyti tvarkos, reaguoti, pranešti pareigūnams, kaip ir priklauso“,- sakė D. Žukauskas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/