Redakcijos archyvo nuotr.
Daržininkė Valida Styrienė pasipiktino Aplinkos ministerijos užmoju apmokestinti paviršinio vandens naudotojus, nes tektų branginti žemės ūkio produkciją.
Aplinkos apsaugos ministerija sugalvojo apmokestinti paviršinio vandens naudotojus, todėl naudojantys upių ir ežerų vandenį, turės susimokėti. Išgirdę šią naujieną Biržų rajono ūkininkai iš nevilties juokauja – jeigu reikės mokėti už upės ar ežero vandenį, tai greitai galima tikėtis mokesčio už orą.

Teks dirbti nuostolingai?

Būginių kaimo daržininkė Valida Styrienė sako, kad tokios mokesčių naujovės verčia stvertis už galvos. Rovėjos upės vandeniu daržoves laistanti ūkininkė neslėpė pasipiktinimo. Anot jos, tokius įstatymus priimti gali tik „ant asfalto sėdintys Seimo nariai“.

„Apkrauti papildomais mokesčiais ūkininkai bus priversti branginti produkciją, o klientai – raukysis. Prekiaujame turguje jau daug metų, ir matome, kad į menkesnį pabrangimą klientai reaguoja jautriai. Aš juos visiškai suprantu, nes algų ir pensijų jiems kelti neskubama. Todėl, nenorėdami prarasti klientų, turėsime prekiauti sena kaina ir dirbti nuostolingai. Mesti ūkininkavimą irgi būtų gaila, vien todėl, kad tiek daug investuota. Mūsų šeimai tai – pagrindinis pragyvenimo šaltinis“,- teigė V. Styrienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/