L. Bataitienės nuotr.
UAB „Biržų vandenys“ direktorė Edita Barkauskienė sulaukė savivaldybės tarybos narių kritikos ir dėl to, kad gyventojai nebuvo tinkamai informuoti apie padidėjusias paslaugų kainas, ir dėl bendravimo tono, bet vadovė nepripažino dėl to esanti kalta.
Rajono gyventojai ištikti šoko – UAB „Biržų vandenys“ už sausio mėnesį pateikė kelis kartus didesnes sąskaitas. „Už vandenį mokame labai brangiai, bet jo kokybė nepagerėjo“,- piktinasi biržiečiai. Savivaldybės tarybos posėdžio metu „šaltą dušą“ gavo ir politikai, jiems pasirodė, kad vadovė Edita Barkauskienė ne tik pagrasino teismu už klausimus, bet ir atsakinėjo arogantiškai. O ši nemaloni situacija susiklostė tik todėl, kad ne visi minėtos įmonės klientai žinojo apie pasikeitusias paslaugų kainas.

Kainos didėjo, kas apie tai žinojo?

Biržietė Jurgita socialiniame tinkle paviešino nuotrauką, kurioje matyti rudos spalvos skystis – toks vanduo, jos teigimu, bėga iš krano. Komentatoriai juokavo, gal alutis varva. „Viską suprantu, bet kur informacija gyventojams, kad bus atliekami darbai ar įvyko gedimas? Juk dabar tokių technologijų amžius – jeigu yra skola, tai greitai suranda kontaktus, bet kitai informacijai nežino adresato. Jeigu įspėtų, iš anksto pasirūpintume geriamuoju vandeniu“,- piktinosi Jurgita.

Tačiau iš krano bėgantis rudas vanduo nestebina nei Biržų miesto, nei atokesnių gyvenviečių gyventojus ir netgi daugelis supranta, kad sunku užtikrinti vandens kokybę, kai senos vandens trasos arba jose įvyksta gedimai. Ne mažiau visiems aktualu – ar paslaugos kaina priklauso nuo kokybės.

Biržietė Vida atkreipė dėmesį, kad anksčiau už nuotekas mokėdavusi 4,85 euro, dabar gavo sąskaitą mokėti netgi 7,56 euro. „Vandenį naudoju iš šulinio, bet kažkodėl ir už vandenį man buvo paskaičiuoja 1,88 euro“,- nesuprato moteris.

Šį klausimą bandė kelti ir savivaldybės tarybos narys Tomas Četvergas. Jis viešai išplatino partiečių vardu pasirašytą raštą – kreipimąsi į rajono vadovybę ir kitus tarybos narius, norėdamas paaiškinimo, kodėl gyventojai, besinaudojantys UAB „Biržų vandenys“ centralizuoto geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugomis, vasario mėnesį gavo įspūdingo dydžio sąskaitas už sausį suteiktas paslaugas. „Žmonės buvo šokiruoti – paslauga pabrango iki trijų kartų. Kas ir kokiu pagrindu nustatė tokias kainas? Kodėl apie tai nebuvo informuoti savivaldybės tarybos nariai ir gyventojai, nors įmonės internetiniame puslapyje skelbiama, jog apie pasikeitusias geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas vandens tiekėjas praneša vartotojui“,- klausimus UAB „Biržų vandenys“ direktorei E. Barkauskienei adresavo politikas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com