Po vasaros atostogų į mokyklas ir darželius sugrįžo vaikai ir mokytojai

Ž. Maniko nuotr
Rugsėjo 1-oji Biržų „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje. Ją, kartu su skyriais šiemet lankys 374 mokiniai.
Penktadienį, rugsėjo 1-ąją naujuosius mokslo metus Biržų rajone ugdymo įstaigose pradėjo 1888 mokiniai, kurių šiemet 62 mažiau negu pernai. Mokyklos skambutis pirmą kartą nuskambėjo 173 pirmokams, o 118 abiturientų ši mokyklinė šventė jau paskutinė. Po vasaros atostogų vaikai ir mokytojai sugrįžo pailsėję, pasipuošę ir pasiruošę nerti į mokslo gelmes.

Šventiškai nusiteikę

Saulėtą pirmosios rudens dienos rytą, pasipuošę, pasitempę ir nešini kardeliais savo mokytojams į Biržų rajono mokyklas ir darželius sugrįžo vaikai. Biržų miestas kaip mat atgijo – gatvėse jautėsi didesnis judesys negu vasarą, tarsi kartu su rudeniu sugrįžo ir įprastas gyvenimo ritmas...

Rajono darželiuose ir mokyklose, pasidalinę kas kur, apsilankė rajono administracijos atstovai, kurie sveikino ugdymo įstaigų bendruomenę, linkėjo gerų mokslo metų bei įteikė padėkos raštus labiausiai nusipelniusiems mokiniams ir mokytojams.

Kai kurie mokiniai slapčia džiūgavo, kad rugsėjo 1-oji išaušo penktadienį, nes prieš akis laukė vėl dvi išeiginės, tačiau kaip bebuvę, pirmadienį rimtai kibti į mokslus jau teko visiems.

Mokinių mažiau

Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje įskaitant Medeikių ir Germaniškio skyrius, naujus mokslo metus pasitiko 355 mokiniai. Mokyklos direktorius Dainius Žukauskas pasidžiaugė, kad šiemet mokytojų kolektyvas gausesni, personalą Kaštonų mokykloje papildė Informacinių technologijų ir robotikos, matematikos, dailės mokytojos, taip pat nauja pradinio ugdymo mokytoja Medeikių skyriuje.

Biržų „Saulės“ gimnazijoje šiemet mokysis 386 gimnazistai, kurių apie 20 mažiau negu pernai, mokytojų kolektyvas liko tas pats. Biržų „Atžalyno“ pagr. mokyklą kartu su skyriais lankys 374 vaikai. Biržų technologijų ir verslo mokymo centre šiemet mokysis 591 mokinys, iš jų Biržuose – 370, Vabalninke – 221, praėjusiais metais mokėsi 603 mokiniai. Centro direktoriaus Dainiaus Korsako pateiktais duomenimis, šiemet į Biržų skyrių įstojo 147, o į Vabalninko – 107 mokiniai, mokytojų netrūksta, darbą pradėjo nauja rusų kalbos mokytoja.

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklą šiemet lankys 210 mokinių. Mokyklos direktorė Edita Timukienė pasidžiaugė, kad mokykloje šiemet dirbs 27 mokytojai, dvejais daugiau negu pernai – priimtas naujas smuiko mokytojas ir klasikinės gitaros mokytojas. Biržų „Aušros“ pagr. mokyklos administracija apie mokinių skaičių informacijos „Biržiečių žodžiui“ nepateikė.

Įteiktos padėkos

Padėkos raštai ir dovanos už labai gerus mokymosi rezultatus, sėkmingą dalyvavimą rajono olimpiadose ir konkursuose, už aktyvią veiklą klasėje ir mokykloje įteikti Biržų „Saulės“ gimnazijos mokiniams Kornelijui Kuginiui ir Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos mokinei Urtei Valcakonytei.

Taip pat Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokinei Emilijai Vanagaitei. Padėkos raštais apdovanoti ir Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio skyriaus mokytojai: Audrius Viduolis – už aukštus mokinių pasiekimus Lietuvos mokyklų žaidynių miesto mokyklų finalinėse lengvosios atletikos trikovės varžybose ir pradinio ugdymo mokytoja Vita Januševičienė – už aukštus mokinių pasiekimus Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo mokyklų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybose.

Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojai Miglutei Budriūnienei padėkota už mokinių pasiekimus Lietuvos mokyklų žaidynių miesto mokyklų finalinėse lengvosios atletikos trikovės varžybose. Varžybose dalyvavusioms mokinių komandoms įteikti dovanų kuponai.