Plento gatvės remonto rebusas – prisitaikyti ar palaukti?

L. Bataitienės nuotr.
Biržų miesto Plento gatvėje jau dabar sunku prasilenkti automobiliams, todėl įrengus dviračių taką, nebūtų saugu nei važiuojantiems sunkiasvoriams, nei dviratininkams.
Liepos 11 dieną mero patarėja Lilija Vaitiekūnienė pakvietė Biržų miesto, Plento gatvėje veikiančių įmonių atstovus aptarti pakoreguotą Plento gatvės rekonstravimo projektą. Šis susitikimas įvyko po to, kai verslininkai pareiškė, jog pradėti Plento gatvės asfaltavimo darbai turi būti sustabdyti, nes klojamas šešių metrų asfaltas per siauras didžiagabaritei technikai prasilenkti. Dėl šių nesutarimų buvo sustabdyta rekonstrukcija, tačiau ir po šio susitikimo kompromiso nerasta.

Kelias per siauras? Patarė važiuoti kelkraščiu

„Kur logika pramoniniame miesto pakraštyje įrengti tokią siaurą gatvę ir dar aiškinti, kad galima kelkraščiais važiuoti, jeigu kelyje neįsitenkama. Kelio rekonstrukcijos laukėme kone dešimt metų, o dabar ką turime – tas pačias problemas“,- piktinosi pasitarime su savivaldybės administracijos vadovybe dalyvavęs UAB „Biržų duona“ vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas.

Jis prisiminė, kad pirminiame plane Plento gatvės važiuojamoji dalis buvo 8 metrų pločio, tačiau vėliau nuspręsta „pataupyti“ ir gatvę susiaurinti iki 6 metrų.

Realią situaciją Plento gatvėje įmones turintys verslininkai pamatė tada, kai prasidėjo kelio rekonstrukcija. Intensyvus lengvųjų automobilių ir sunkvežimių eismas ėmė strigti ne dėl remonto, bet... susiaurėjusio kelio.

„Darbai buvo sustabdyti ir atliktas dalinis projekto pakeitimas. Apie jį ir kalbėjome susitikę su savivaldybės administracijos vadovais“,- sakė A. Kurganovas.

Dalinis projekto keitimas iš esmės situacijos nepakeitė – iki techninės apžiūros centro kelio važiuojamoji dalis buvo praplatinta iki 6,5 metro, tačiau likusi kelio dalis taip liko šešių metrų. Labiausiai pašnekovą nustebino savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjo Giedriaus Nevieros argumentas: „Sutvirtinsim kelkraštį, jeigu reikės, juo galės važiuoti“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/