Plaukelių šalinimas lazeriu: mitai ir tiesa

Nors nepageidaujamų plaukelių šalinimas lazeriu grožio sektoriuje jau nėra naujovė, tačiau procedūra vis dar apipinta įvairiais mitais. Kokie populiariausi ir kurie iš jų yra pramanas, o kurie – tiesa?

Plaukelių šalinimas yra nesaugus

Mitas. Ši procedūra yra visiškai saugi, jeigu ją atlieka dermatologai, naudodami modernią sertifikuotą įrangą. Specialistai įvertina kiekvieną situaciją, ir jei dėl vienų ar kitų priežasčių procedūros negalima atlikti, asmuo apie tai informuojamas ir šalinimas neatliekamas.

Lazerinio plaukelių šalinimo metu įranga skleidžia radiaciją

Mitas. Lazerinė plaukelių šalinimo procedūra sveikatai nekenksminga, o pažangi ir sertifikuota technika radiacijos neskleidžia.

Plaukelių šalinimo lazeriu metu nudeginama oda

Ir mitas, ir tiesa. Odą nudeginti galimybė tikrai yra, jeigu oda yra tamsi arba įdegusi saulėje. Tačiau ar taip ir nutiks, priklauso nuo specialisto – būtent todėl svarbu rinktis patikimą kliniką. Profesionalas prieš procedūrą paciento odą skrupulingai įvertina ir jei yra rizika, lazerinis šalinimas neatliekamas.

Plaukelių šalinimas lazeriu tik dar labiau skatina jų augimą

Mitas. Ši pozicija visiškai neatitinka realybės. Tiesa ta, kad po plaukelių šalinimo lazeriu procedūrų kurso (paprastai reikia 6–8 procedūrų, tačiau tikslus skaičius priklauso nuo naudojamos technologijos) per metus gali reikėti tik 1–2 palaikomųjų procedūrų. Tačiau jau po pirmosios pastebėsite gerokai sumažėjusį nepageidaujamų plaukų kiekį. Lazeris sunaikina plauko svogūnėlį, tad dar labiau skatinti plaukelių augimo procedūra niekaip negali.

Po pirmos procedūros nepašalinami visi plaukeliai

Tiesa. Visų ir visam laikui per vieną procedūrą jų pašalinti neįmanoma jau vien todėl, kad plaukelių augimo fazės yra nevienodos. Procedūros metu sunaikinami tie plauko folikulai, kurie yra augimo fazėje. Tie folikulai, kurių fazė tuo metu yra kita, nepaveikiami, būtent todėl laukiamam rezultatui pasiekti ir yra reikalingas kelių procedūrų kursas (atliekant šalinimą kas kelias savaites), kol sunaikinami visi plaukelių folikulai.

Plaukelių šalinimas lazeriu – skausminga procedūra

Iš dalies mitas. Kodėl iš dalies? Nes kiekvienas skausmą suvokiame skirtingai: vienam jausmas gali būti labiau nemalonus, o kitam nekelti jokio diskomforto. Pati procedūra tikrai nėra labai skausminga, daugelis sako jaučiantis neįkyrų adatėlių badymą. 

Plaukelių šalinimas lazeriu netinka turintiems jautrią odą

Mitas. Anaiptol, lazerinis plaukelių šalinimas yra vienas iš geriausių plaukelių šalinimo metodų jautrios odos savininkams. Pirmiausia, procedūra nekelia skausmo, jos metu oda nėra dirginama, paprastai naudojamas šaldymas, tad oda drauge ir raminama, neveikiamas viršutinis jos sluoksnis, tad turintys jautrią odą gali procedūrą drąsiai išbandyti.

Geriausia lazerinio plaukų šalinimo procedūrą atlikti šaltuoju metų laiku

Tiesa. Tai geriausias metas todėl, kad reikia mažiau pastangų saugant odą nuo saulės, paprastesnė odos priežiūra po procedūros. Negana to, atsižvelgiant į tai, kad reikalingas kelių procedūrų kursas, pradėjus jį taikyti rudenį ar žiemą atėjus vasarai jūsų oda jau bus paruošta. Tačiau tai nėra taisyklė ir lazerinį šalinimą galima atlikti bet kuriuo metų laiku.

Prieš šalinimą lazeriu reikia nuskusti plaukelius zonoje, kur bus atliekama procedūra

Tiesa. Porą dienų ar dieną prieš procedūrą plaukelius reikia pašalinti tokiu būdu, kai neišraunamas jo svogūnėlis. Puikiai tiks skutimas skustuku ar depiliacinio kremo naudojimas.

Lazerinis plaukų šalinimas skatina jų įaugimą

Mitas. Yra atvirkščiai – ši procedūra yra vienas iš geriausių būdų pamiršti įaugančių plaukelių problemą. Po šalinimo lazeriu oda yra glotni, minkšta ir atrodo puikiai.

Užs. 12882