Pilyje pagerbti šimtukininkai

E. Prunskaus nuotr.
Pilyje pagerbti šimtukininkai ir jų mokytojai
Penktadienį Biržų pilies balkone vyko abiturientų, kurie egzaminus išlaikė aukščiausiais balais – šimtukais, pagerbimas. Dvyliktokus ir jų mokytojus sveikino Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ir vicemerė Astra Korsakienė. Ateities planus dauguma dvyliktokų paliko paslaptyje.

Linkėjo svajonių išsipildymo

-Šiandien jūs – geriausi ir tai ne vienerių metų rezultatas. Egzaminai, tai tam tikras gyvenimo momentas, bet ne pats svarbiausias, nes jums viskas dar prieš akis. Esate verti to, kad galėtumėte savimi didžiuotis ir kad jumis didžiuotųsi kiti. Kartais egzaminų rezultatai leidžia įgyvendinti svajones. Tai pirmasis žingsnis jų link, tad linkiu, kad kelias į svajonę būtų kuo trumpesnis, – kalbėjo A. Korsakienė.

Meras dėkojo abiturientams už jų puikius rezultatus ir linkėjo toliau kurti Lietuvos ir Biržų krašto ateitį.

Mokytojai – turtas

Renginyje buvo pagerbti ne tik abiturientai, bet ir jų mokytojos: lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Daiva Sribikienė ir Virginija Kalvanaitė, anglų kalbos mokytoja Gražina Ryser, biologijos mokytoja Audronė Ulevičienė ir Vabalninko gimnazijos biologijos mokytoja Aldona Jatulevičienė. Meras dėkojo abiejų gimnazijų vadovams. Biržų ,,Saulės‘‘ gimnazijos direktorius Dainius Korsakas sakė, kad tokios šimtukų gausos dar nebuvo.

-Negaliu nustoti džiaugtis, nes kiekvienais metais egzaminų rezultatai atneša vis naujų džiaugsmų. Mūsų mokiniai, tai mūsų pasididžiavimas, o mokytojai – turtas, kurie kasmet kuria naujas džiaugsmo bangas. Abituriento gautas šimtukas – tai didžiausia dovana jo mokytojui,- kalbėjo D. Korsakas. Dauguma abiturientų pripažino, kad egzaminų metu nesijaudino ir aukštų įvertinimų tikėjosi, nes stropiai tam ruošėsi. Anglų kalbos šimtukininkai sakė, kad jiems padėjo internetas, kuriame angliškai žiūrėdavo įvairias laidas, žaidė žaidimus ar bendraudavo su draugais iš užsienio.

Studijuos užsienyje

Po du šimtukus gavo dvi ,,Saulės‘‘ gimnazijos abiturientės – Viktorija Krivičiūtė ir Martyna Gražinytė.

Viktorijos šimtukai – iš lietuvių kalbos ir biologijos. Mergina sakė, kad šimtuko iš lietuvių kalbos nesitikėjo, o kad gavo aukščiausią įvertinimą iš biologijos – net du kartus sapnavo, bet prieš šiuos egzaminus visai nesijaudino. Mergina savo ateities planų neatskleidė, sakė, kad jie keičiasi kas savaitę. Tik užsiminė, kad šiais metais turbūt niekur nestos mokytis, o laiką skirs tarptautinio anglų kalbos egzamino pasiruošimui, kurį reikia išlaikyti, jeigu nori studijuoti užsienyje, taip pat ūkininkaus pas tėtį. Viktorija atskleidė, kad jos studijos bus susiję su biologijos mokslais, o puikios lietuvių kalbos žinios gyvenime visada pravers.

Martyna po šimtuką gavo iš anglų ir lietuvių kalbos. Abiturientė pasakojo, kad jai visi dalykai mokykloje gerai sekėsi, nes viskas buvo labai įdomu. Tad pasirinkti ką toliau studijuoti nebuvo lengva. Vis dėl to, 11 – toje klasėje mergina apsisprendė – studijuos biochemiją Mančesterio universitete. Paklausta, ar nebaugu palikti namų ir pradėti naują gyvenimo etapą užsienyje, Martyna sakė:

-Kol kas nebaisu. Jeigu nenorėčiau, to ir nebūčiau pasirinkusi. Ir tėveliai labai palaikė. Man viskas įdomu, tad labai laukiu naujų patirčių.

Martyna tris kartus iš eilės užėmė antrąja vietą Respublikinėje lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje.

Paklausus, ko reikia, kad abiturientai pasiektų aukščiausius rezultatus. Merginos sutartinai tvirtino, kad reikia nuosekliai mokytis visus metus, o ne tik prieš egzaminus, tada nebus nei baimės dėl rezultatų, nei jaudulio egzaminų metu, nes rezultatai atspindi visą įdėtą darbą.

 

Susijusios naujienos