Pertvarka ligoninėje – ruošiamasi priimti užsikrėtusius koronavirusu

Biržiečiai sunerimo, kodėl iš Biržų ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus iškeliami ten gulėję kraštiečiai, kurių dalis išleidžiama į namus, o kita dalis guldoma į kitus ligoninės skyrius ar neva net perkeliama į rajone esančius tris globos namus.

Ligoniai iš Slaugos skyriaus iškelti

Biržų rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius, šiuo metu atliekantis ir savivaldybės gydytojo funkcijas, „Biržiečių žodžiui“ patvirtino, jog Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus ligoniai tikrai perkelti kitur. Stipresni ar tie, kuriems pasibaigęs buvimo skyriuje laikas, išleisti gydytis į namus, silpnesni paguldyti kituose skyriuose. Tiesa, į globos namus niekas neperkeltas, nes laikantis įstatymo, sugriežtintas bet kieno patekimas į globos namus. Jų gyventojų negali aplankyti net artimi žmonės. Esant būtinybei kraštietį perkelti į globos namus, pasak vedėjo, turbūt pirmiausiai jam reikėtų atlikti tyrimą dėl koronaviruso, nors ir nebūtų ligos požymių.

Vedėjas Kęstutis Knizikevičius informavo, jog Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus patalpos buvo statytos, pritaikytos ligonių, sergančių infekcinėmis ligomis gydymui. Dabar, siaučiant koronavirusui, planuojama joje, esant reikalui, guldyti susirgusius biržiečius, jei vietų nebeliktų didžiųjų Lietuvos ligoninių infekcinių ligų skyriuose, skirtuose užsikrėtusiems koronavirusu. Pasak vedėjo, prašoma ir kito rentgeno aparato. Norima, kad turintys pavojingosios ligos požymių, būtų šviečiami kitoje patalpoje nei esančioje centriniame ligoninės pastate. K. Knizikevičius informavo, jog Biržų ligoninė turi ir keletą plaučių ventiliavimo aparatų.

Kol ligonių antplūdžio nėra, buvusiame Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, pasak vedėjo, galbūt galėtų pradėti veikti Karščiavimo klinika. Beje, praėjusį sekmadienį patvirtintas dar vienas įvežtinis koronaviruso atvejis Biržuose.

Reikalingas dar vienas rentgeno aparatas

Biržų ligoninės vyr. gydytojas Petras Bimba „Biržiečių žodžiui“ sakė, jog buvusiame ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje planuojamas Priėmimo skyrius įtartiniems atvejams, kai žmogui pasireiškia tam tikri negalavimai, ir palatos ligonių izoliavimui. Dėl galimos Karščiavimo klinikos vyr. gydytojas P. Bimba kol kas nebuvo garantuotas. Tai tik numatoma ateityje, jeigu bus poreikis. Kol kas tam nepasiruošta.

Buvę Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus ligoniai iškelti į pagrindinį ligoninės korpusą. Atbuvę laiką, išleisti namo. Slaugos skyriuje iki šiol buvo gydoma apie trisdešimt ligonių.

Vyr gydytojas patvirtino, kad ligoninei būtinas dar vienas rentgeno aparatas, nes pagrindiniame pastete esančiojo negalima naudoti įtartiniems atvejams.

Kol kas ligonių guldyti į naująjį skyrių neplanuojama. Tai būtų daroma, jei būtų perpildyta Panevėžio infekcinė ligoninė ir kitos rezervinės ligoninės.

Ligoninėje yra septyni plaučių ventiliavimui skirti aparatai. Tačiau, pasak vyr. gydytojo, jie įtaisyti pagrindiniame korpuse – keturi reanimacijos skyriuje, trys operacinėje. Visi naudojami. Prireikus ligoniui kvėpavimo aparato funkcijos dėl koronaviruso sukeltos komplikacijos, žmogus būtų vežamas į Panevėžį. Tokie atvejai Biržuose nebus gydomi. Petras Bimba pastebėjo, jog Biržų ligoninė yra pateikusi paraišką dėl naujų plaučių ventiliavimo aparatų poreikio. Taip pat pastebėta, jog toks aparatas turėtų būti prijungtas prie deguonies sistemos.