Patvirtinas naujas koronaviruso atvejis Biržų rajone

Pirmadienio rytą paaiškėjo, jog patvirtintas naujas koronaviruso atvejis Biržų gyventojui. Kaip „Biržiečių žodžiui“ sakė Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas, asmuo yra grįžęs iš užsienio šalies. Žmogus pasijuto blogai ir kreipėsi į 1808 liniją dėl ištyrimo. Paaiškėjo, jog tyrimas teigiamas. Pasak V. Eiduko, žmogus, grįžęs iš užsienio buvo saviizoliacijoje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamentas informavo, jog asmuo kovo 23 dieną grįžo iš Anglijos ir saviizoliavosi. Kovo 25 d. pajuto simptomus (galvos skausmą, uoslės praradimą, nosies užgulimą, gerklės perštėjimą). Balandžio 4 d. buvo paimtas mėginys, kuris patvirtino koronaviruso sukeltą COVID-19 ūminę kvėpavimo takų (respiracinę)  ligą. Asmuo gydosi namie, kontaktų su kitais asmenimis neturi.

Penkis galimai koronavirusu užsikrėtę biržiečiai tikrinti į Panevėžio mobilųjį punktą buvo vežami Savivaldybės transportu. Šią paslaugą Savivaldybė teikia biržiečiams, kurie neturi kaip nuvykti išsitirti. Pirmadienio rytą buvo gauti 2 atsakymai iš penkių. Koronavirusas šiems žmonėms nenustatytas. Dar trijų asmenų rezultatų laukiama artimiausiu laiku. V. Eidukas sakė, jog du iš penkių asmenų buvo vežami iš Savivaldybės suteiktos saviizoliacijai vietos – Biržų technologijų ir verslo mokymo centro bendrabučio. Ar tie du neigiami testai iš Savivaldybės saviizoliacijos vietos, V. Eidukas konkretizuoti negalėjo.

Šiuo metu užsikrėtusiųjų koronavirusu Biržų rajone yra vienuolika. Prieš dvi savaites paaiškėjo, jog užsikrėtė dešimt tos pačios šeimos narių. Kai kurie gydosi namuose, kai kurie buvo paguldyti į ligoninę. Šiomis dienomis du bus paleisti gydytis namuose. Tad visi šiai dienai nustatyti užsikrėtusieji koronaviruso infekcija gydysis namuose.