Pašto pertvarkos: vieniems trumpalaikiai nepatogumai, kiti atsisveikina su darbo vieta

Asoc. nuotr.
Pranašaujama, kad turinys pašto dėžutes pasieks vėliau nei įprastai.
Pašte pasikeitimai, kurie vienus palies mažiau, kitus – daugiau. Praeitą savaitę kaimų gyventojai laukdami laiškininkų gavo ilgokai parymoti prie langų – laikraščiai pasiekė gerokai popiet. Na, bet sudėtingiausius pokyčius tenka išgyventi dviem Biržų skyriaus darbuotojoms, kurios atsisveikins su darbo vieta.

Spaudą gausite vėliau

Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Ugnė Bartašiūtė pasakojo, kad kovo 1−ąją dieną Lietuvos paštas perėjo prie automatizuoto ir centralizuoto skirstymo, todėl visos siuntos ir laiškai jau yra skirstomi naujame Vilniaus logistikos centre.

Kai miestiečiai laikraščius skaito dar prieš 8 valandą ryto, praeitą savaitę kaime žmones spauda pasiekė jau po 14 valandos.

„Lietuvos pašto“ atstovė nurodė, kad pasikeitus skirstymo procesams, prenumerata biržiečius pasieks šiek tiek vėliau nei iki šiol, tačiau, pasak specialistės, tokių vėlavimų, kokie buvo praeitą savaitę, nebeturėtų pasikartoti.

Pasak U. Bertašiūtės, vėlavimai vyko, nes pirmąją savaitę buvo tobulinama naujoji skirstymo sistema, darbuotojai turėjo priprasti prie kitokios darbo tvarkos. „Nepaisant to, kad buvo susidurta su nenumatytais iššūkiais, pašto specialistai operatyviai susitvarkė“,- nurodė pašto atstovė.

Atleidžiami darbuotojai

Metų pradžioje Lietuvos paštas paskelbė atleisiantis 380 darbuotojų visoje Lietuvoje. Tai palies ir Biržus – kovo viduryje Biržų paštas atsisveikins su dviem darbuotojais. Atleidimo priežastis naujoji skirstymo sistema.

Iki dabar pradėto automatizuoto ir centralizuoto skirstymo, siuntos buvo skirstomos keliose skirtingose stotelėse. Kadangi skirstymas tapo centralizuotu − neliko tarpinių skirstymo stotelių, visos siuntos, laiškai skirstomi logistikos centre. Atleidžiami darbuotojai dirbo minimose tarpinėse stotelėse, taigi jiems nelieka darbo.

Biržų pašte dirba 22 laiškininkai, pasak atstovės, nei vienas atleidžiamas nebus.

Asoc. nuotr.
Pranašaujama, kad turinys pašto dėžutes pasieks vėliau nei įprastai.