Pasaulinės žvaigždės Chriso Normano koncerto stotelė – Kilučiai

Oficiali Chriso Normano nuotrauka
Lie­pos 2 die­ną į Ki­lu­čių eže­ro pu­sia­sa­ly­je įreng­tą sce­ną lips ro­ko le­gen­da — ori­gi­na­lus SMO­KIE bal­sas Chri­sas Nor­ma­nas su gru­pe.
Pasaulį šokiravo staigi „Smokie“ grupės „mohikano“ Terry Uttley mirtis, o Vakarų Europoje įsismarkavo koronaviruso omicron atmaina. Todėl didysis „Biržiečių žodžio“ vasaros koncertas keliamas iš birželio 10 dienos į liepos 2-ąją. „Norime būti tikri, kad jokie epidemiologiniai reikalavimai nesutrukdys mūsų renginiui Kilučių ežero pusiasalyje. Visi birželio 10 dienos kvietimai galios liepos 2 dieną. SMOKIE nusprendė rengti Terry Uttley atminties turą, kuris netinka mūsų sumanymui surengti Biržų rajone linksmai pašėlusį festivalį. Todėl liepos 2 dieną į Kilučių ežero pusiasalį atplauks dar prabangesnis roko banginis – originalus SMOKIE balsas Chrisas Normanas su grupe. Kaip ir planuota, pasaulinio garso legendą apšildys Lietuvos rokeriai REBELHEART, DJ JOVANI (Jonas Nainys) ir reperis IRONVYTAS“, – sakė „Biržiečių žodžio“ direktorius Kęstutis ISAKAS.

Pokytis kainuos brangiau

Prieš daugiau nei mėnesį staiga mirė bosine gitara grojęs „Smokie“ muzikantas Terry Uttley, kuris buvo paskutinis legendinės komandos narys, grojęs nuo pat grupės įsikūrimo laikų. Kai grupę paliko ir itin sėkmingai solinę karjerą tęsiantis Chrisas Normanas, po to išėjo Alanas Silsonas, po daug kartą keičiamų muzikantų (paskutinis keitimas įvyko dar pernai), komandoje nuo „Smokey“ (iš pradžių grupė vadinosi taip) įsikūrimo pradžios buvo likęs vienintelis Terry.

„Norime įrodyti, kad Biržų krašte gali vykti pasaulinio lygio koncertai ir svečiuotis įvairiausio ryškumo žvaigždės. Tačiau po Terry Uttley mirties, su visa pagarba kitiems grupės nariams, grupė, kaip mums savo nuomonę jau išsakė ir ne vienas skaitytojas, tarsi prarado tą senąją „Smokey“ „dvasią“, o mums svarbu jiems pristatyti tai, kas geriausia, – teigė prieš metus įsigyto laikraščio „Biržiečių žodis“ direktorius Kęstutis Isakas. – Be to, likusieji „Smokie“ nariai rengs turą su liūdesio gaida Terry atminčiai, o mūsų laikraštis ir Biržų kraštas minės ne gedulą, o švęs ir linksminsis. Todėl po derybų, nors mums tai kainuos net 30 procentų brangiau, į Kilučius atvažiuos ir dabar labai sėkmingai koncertuojanti žvaigždė, auksinis „Smokey“ balsas – Chrisas Normanas, kurio koncertinis grafikas sudarytas jau iki kitų metų vasaros. Džiaugiamės, kad mums pavyko išsiderėti, kad iki liepos 2 dienos kelių šimtų kilometrų spinduliu aplink Biržus, Chrisas Normanas nesurengs nė vieno koncerto, o vasaros viduryje, esame įsitikinę, Lietuvoje bus palanki ir epidemiologinė situacija. Tad Biržų rajone mūsų lauks ryški žvaigždė!“

Pasaulinio garso žvaigždės kelionė į Kilučius – išskirtinis įvykis Biržų rajono gyventojams.

“Šiuo projektu norime parodyti, kad Biržų krašte gali vykti aukščiausio lygio koncertai ir svečiuotis pirmo ryškumo žvaigždės. Taip pat svarbu pademonstruoti, kad rajono verslas žino – kas yra socialinis atsakingumas ir paskatinti verslininkus dar daugiau prisidėti prie Biržų rajono gerovės“, – sako „Biržiečių žodžio“ pagrindinio akcininko UAB „Biržų duona“ vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas.

Auksinis „prarūkytas“ „Smokey“ balsas

Muzikos gerbėjams visame pasaulyje žinomo dainininko plačiai pristatinėti nereikia. Būtent dėl išskirtinio, užkimusio Chriso Normano balso kadaise grupė „Kidness“ vadybininkų patarimu buvo pervadinta į „Smokey“. Kaip nekart aiškino grupės nariai, Chriso „prarūkytas“ balsas asocijavosi su „dūmais“ („smoke“ – angliškai dūmai, ), o tik vėliau grupę pervadino į „Smokie“.

Chrisas Normanas (tikras vardas Christopher Ward Norman) gimė Jungtinės Karalystės Jorkšyro grafystėje, artistų šeimoje. Būsimoji žvaigždė, kurio didžiausią įtaką muzikiniam skoniui turėjo Elvis Presley, “The Beatles”, Bobas Dylanas, Little Richardas ir “The Rolling Stones”, iš tėčio gavo dovanų savo pirmąją gitarą būdama vos septynerių metų.

1962 m. Chrisas Normanas įstojo į Bredfordo berniukų mokyklą, kur sutiko savo bendražygius – būsimus “Smokie” narius Alaną Silsoną ir a.a.Terry Uttley.

Pirmųjų grupės pavadinimų buvo daug ir įvairių – nuo “The Yen”, “Essence”, “Long Side Down” iki “The Elizabethans”. Tačiau tikroji kūrybinė sėkmė atėjo kartu su lemtingu grupės pavadinimu – 1975 m. buvo išleistas ilgai brandintas debiutinis grupės “Smokie” albumas “Pass It Around”, sukurtas kartu su garsiais to meto prodiuseriais ir dainų autoriais – Nicky Chinnu ir Mike’u Chapmanu.

1978 m. “Smokie” aukso amžius – buvo išleistas albumas “The Montreaux Album”, sulaukęs aukščiausių kritikų vertinimų, singlas “Mexican Girl” tapo megahitu, o Chriso Normano ir Suzie Quatro dueto daina “Stumblin’ in” pateko į amerikietiškojo “Billboard” TOP-10 pozicijas. Vėliau sekė akinančios šlovės metai, gastrolės visose kontinentuose ir pilni stadionai grupės gerbėjų.

Svaiginanti solinė karjera

Ir nors 1986 metais Chrisas Normanas jau visiškai paliko “Smokie” ir pradėjo solinę karjerą, jo diskografija labai įspūdinga – išleista daugiau kaip 50 singlų ir daugiau nei 30 albumų (9 iš jų – “Smokie” sudėtyje ir 25 – soliniai), pasaulyje parduota daugiau kaip 30 milijonų įrašų, atlikėjas iki šiol produktyviai kuria ir koncertuoja.

Po to sėkmingų Chriso Normano ir Suzie Quatro koncertų, jis bendradarbiauja su „Modern Talking“, „Blue System“, „CC Catch“ projektų įkūrėju, kompozitoriumi bei dainininku Dieteriu Bohlenu.

Su daina „Midnight Lady“ Chrisas Normanas užkariauja daugelio šalių muzikinį olimpą, 2014 metais su „CC Catch“ įkuria duetą „Another Night in Nashville“.

Pastaruosius 23 metus muzikantas gyvena Airijos jūroje esančioje Meno saloje, su žmona Linda susituokęs jau daugiau kaip 50 metų, jiems gimė penki vaikai (Brianas, Paula, Michaelas, Stevenas, Susana), jie turi keturis anūkus.

„Pati laimingiausia diena mano gyvenime yra vedybos“, – ne viename interviu Chrisas pabrėžia savo žmonos Lindos svarbą. Tiesa, 2001 metais dainininko šeimai smogė itin skausminga žinia, kai važiuodamas motociklu pateko į avariją ir žuvo jų sūnus Brianas. Tačiau atsigavęs po tragiškos žinios Ch.Normanas sėkmingai tęsė karjerą, vis dar laukiamas nuo Londono iki Bankoko, Miuncheno ir Sankt Peterburgo, kuriame netgi specialiai šventė savo gimtadienį.

Skambės visi hitai

Atlikėjas aktyviai kuria iki šiol, dar pernai išėjo jo solinis albumas „Just a Man“, taip pat aktyviai koncertuoja įvairiuose pasaulio kampeliuose ir savo energija stebina tūkstančius gerbėjų.

„Išlikti energingam padeda humoras ir mankšta. Nors ir labai tingiu, bet prisiverčiu eiti į sporto salę, daryti pritūpimus, mankštintis“, – šypsosi Chrisas, kuris šiuo metu pradės koncertinį turą Vokietijoje, o vasarą surengs išskirtinį koncertą Lietuvoje.

Biržų rajone nuskambės „Living Next Door to Alice“, „Midnight Lady“, „Needless and Pins“, „Mexican Girl“, „Oh Carol“, „I‘ll Meet You at Midnight“, „Don’t Play Your Rock’N Roll to Me“ ir kiti įvairiuose pasaulio kontinentuose žinomi kūriniai.

Garsaus dainininko Chriso Normano vardas su lyrinėmis dainomis asocijuojasi tiek pat, kiek ir su energinguoju roku, todėl koncertas Biržų rajone žada būti ir rokenroliškas, ir melancholiškas. Tas laikas bus tarsi kelionė per atlikėjo gyvenimą, stabtelint įsimintiniausiose ir gražiausiose stotelėse.

Liepos 2 dieną viena iš pasaulinės žvaigždės Chriso Normano stotelių bus Kilučiai.