Stanislovo Vadapolo nuotr.
Mintimis apie Vabalninko krepšinį dalinosi Vydas Vareika, Algimantas Šatas, Adolfas Slavinskas. Viduryje – muziejaus vedėja Vida Skujienė.
Vabalninko krašto muziejuje galima pamatyti parodą „Vabalninko krepšinio ir gatvės krepšinio istorijos atspindžiai“. Ją paruošė muziejaus vedėja Vida Skujienė ir muziejaus darbuotojas Evaldas Levanas iš muziejuje turimų ir iš kraštiečių pasiskolintų eksponatų.

Vabalninke, kaip ir visoje Lietuvoje, jau seniai viena iš populiariausių sporto šakų yra krepšinis. Pokaryje, kai Vabalninkas 1950 metais tapo rajono centru, gyventojų padaugėjo iki trijų tūkstančių. Buvo daug vaikų, jaunimo. Jaunimas žaidė kiemuose, sportui menkai pritaikytose salėse. Sporto sale virto apleistas sinagogos pastatas. Ne vienas tiesiog savo kiemuose prie sienos prisikalę lanką žaidė krepšinį. Vabalninkietis Adolfas Slavinskas, nuo mažens pamėgęs sportą, prisimena, kad krepšinį propagavo vyresni sporto entuziastai: Jonas Valikonis, Gaudentas Dragūnas, Bronius Stipinas, Eduardas Markutis ir kiti. Energingas sporto organizatorius buvo Vabalninko B.Sruogos vidurinės mokyklos mokytojas Antanas Mirskis. Jo treniruojama moksleivių komanda 1958 metais Jaunių krepšinio varžybose užėmė antrą vietą Lietuvoje. Teko žaisti ne tik Lietuvoje, bet gerai pasirodė ir tarprespublikinėse varžybose. Ne vienas vabalninkietis vėliau tapo respublikinių komandų žaidėjais. Štai Raimundas Valikonis buvo „Žalgirio“ komandos žaidėjas.

Turbūt ant aukščiausios sporto pakopos iškilo Algimantas Šatas – Lietuvos nusipelnęs krepšinio treneris, apdovanotas daugeliu medalių, ordinų. Savo krašto žmonių pagerbtas aukščiausiu Vabalninko apdovanojimu – „Lino žiedo“ žymeniu. A. Šatas yra sporto renginių Vabalninke rėmėjas. Dalis jo apdovanojimų eksponuojami šioje parodoje. Vedėjos paprašytas, Algimantas papasakojo apie savo, kaip krepšininko ir trenerio, nelengvą darbą.

Mintimis apie sportą Vabalninke ir ypač apie gatvės krepšinį pasidalino Vydas Vareika – energingas sportininkas ir sporto organizatorius ne tik Vabalninke, bet ir visame rajone. Tai jis buvo ir liko pagrindinis Vabalninke vykstančių gatvės krepšinio turnyrų organizatorius.

Parodoje – taurės, medaliai, nuotraukos, įvairi sporto atributika. Tarp daugelio eksponatų šioje parodoje išsiskiria dizainerio Rimo Baradinsko sukurti vos ne visų turnyrų plakatai-skelbimai, taip pat specialūs meniniai vokai, kuriuos ypač vertina filatelistai.