Panevėžio ligoninė nuskriaudė Biržus: pagailėjo vakcinų nuo COVID-19?

Panevėžio ligoninės atstovas V. Riaubiškis aiškina, kad vakcinos skirstomos pagal ministerijos nurodymus, tačiau ne visi su juo sutinka.
Į Lietuvą atgabenus pirmąsias vakcinas nuo Covid-19 ligos, pasigirdo kalbos apie neskaidrų jų paskirstymą regionų gydymo įstaigose. Neaiškaus paskirstymo šešėlis krito ant Respublikinės Panevėžio ligoninės.

Įtarimus neigia

Pirmosioms vakcinoms pasiekus Respublikinę Panevėžio ligoninę, čia buvo paskiepyta virš 800 įstaigos darbuotojų, skelbia vieša informacija. O kitoms rajone esančioms gydymo įstaigoms liko tik trupiniai – Panevėžio ir Utenos apskrityse esančioms ligoninėms buvo paskirtos tik 125 vakcinos dozės.

Ar teisingas toks skirstymas, kai vienoje įstaigoje vienu etapu paskiepijama daugiau nei pusė gydytojų, o kitai regiono įstaigai nusiunčiama vos keliasdešimt vakcinų? Susisiekti su Panevėžio Respublikinės ligoninės direktoriumi nepavyko, buvome nukreipti į atstovą spaudai Vytautą Riaubiškį. Tačiau jis „Biržiečių žodžiui“ atsakyti kada Biržų ligoninė gaus kitas vakcinas ir pagal ką jos bus skirstomos, negalėjo. V. Riaubiškis teigė, kad informacijos apie kitą siuntą informacijos iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) dar nėra, todėl komentuoti nieko ir negali. O paklaustas, kodėl Biržai gavo tik 10 vakcinų, kai tuo tarpu Panevėžio Respublikinė ligoninė pasisavino pusdevinto šimto, specialistas sakė, kad jie vakcinų neskirsto, yra tam tikri SAM reikalavimai ir kriterijai, pagal kuriuos jos ir yra padalinamos.

Toliau skaitykite elektroninėje laikraščio versijoje (PDF 3 Eur/mėn.) http://old.skrastas.lt/subscription2/form.php?paper_type=E