Pakilęs vandens lygis užtvindė rūsius ir kiemus – gyventojams belieka laukti...

B. Petkevičiūtės nuotr.
Upės gatvės gyventojos Laimos Pipirienės daržą ir šiltnamį apsėmė išsiliejusi Apaščia, nors moteris su tokia situacija susitaikiusi, visgi stebisi, kad šiemet polydis yra neįprastai didelis.
Praėjusio savaitgalio permainingi orai patvindė Biržų rajono gyventojų kiemus, laukus, apsėmė rūsius. Žmonės, nežinodami kur kreiptis ir ką daryti, baiminasi, kas bus toliau. UAB „Biržų vandenys“ direktorė Edita Barkauskienė teigia, kad iškvietimų netrūksta, tačiau ne visais atvejais įmonė gali padėti – kai kurie drenažai registre išvis neegzistuoja, nes žmonės juos įsirengė savavališkai, o paskui reikalauja sutaisyti. Tad belieka laukti, kol polydis atslūgs ir tikėtis, kad artimiausiu metu nelis.

Moka už paslaugas, bet toliau tvinsta

Į redakciją paskambino Biržų rajono Mieliūnų kaimo gyventojas, kuris pasakojo, kad Lauko akligatvio gatvės sodybose kanalizacijos šulinėliai pilni vandens.

“Esame prisijungę prie centralizuotos nuotekų sistemos, bet šuliniai pilni vandens. Buvo atvykę „Biržų vandenys“ atstovai, vandenį iš šulinėlių ištraukė, bet netrukus jie ir vėl prisipildė. Suprantu, kad tvinsta visi ir darbo įmonė turi pakankamai, bet jeigu mes mokame jiems mokesčius, tai tikimės ir paslaugos. O jeigu laikinai negali užtikrinti nuotekų nutekėjimo, tai galėtų ir mokesčio neskaičiuoti“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė vyriškis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/