Pabrangę gėlių kainos ruoštis Vėlinėms netrukdo

B. Petkevičiūtės nuotr.
Gėlių pasirinkimas didžiulis, tik turėk pinigų: prekeiviai teigia, kad viržių ir chrizantemų kainos išliko tos pačios, jo prasideda nuo 2 eurų.
Žmonės pastebi, kad gėlių kainos žymiai šoktelėjo į viršų. Gėlininkai turi pasiteisinimą: kainas pakėlė tiekėjai, o uždirbti reikia visiems. Artėja Vėlinės, visi tradiciškai puola tvarkyti artimųjų kapus, o pinigų gėlėms kaip visada – negaili.

Populiariausi viržiai ir chrizantemos

Turguje rudenį, o ypač artėjant mirusiųjų dienai akys raibsta nuo margiausių viržių ir chrizantemų. Kainos panašios kaip ir pernai: maži viržiai nuo 1,50 eurų, o dideli ryškiaspalviai kainuoja apie 4 eurus, Chrizantemų kelmelių kainos prasideda nuo 2 eurų.

Turgaus prekeivės sakė, kad kainų šįmet nepakėlė ir bando išlaikyti jų pusiausvyrą: jei vienos keliasdešimt centų pabrango, atpigo kitos. Gėlių pardavėjos pastebėjo, kad žmonės artimųjų kapus tvarkyti jau pradeda: viržius labai perka, o chrizantemos paklausesnės paskutinę spalio savaitę. Prie prekybos centro „Iki“ margaspalvius chrizantemų ir viržių žiedus siūlo G. Lapėnaitės ūkis „Rinkuškių šiltnamiai“. Linksmoji gėlių pardavėja Bronė teigė, kad gėlių kainos liko tos pačios: viržių ir chrizantemų kainos prasideda nuo 2 eurų. Prekeivė sakė, kad kartais per dieną pirkėjų ateina labai daug, o būna, kad parduoda tik vieną kitą vazonėlį. Tačiau patikino: artėjant Vėlinėms, žmonės gėles visada perka, nes kapus tvarkyti reikia. Bronė piktinosi kai kuriais turgaus prekeiviais, kurie esą prekybos centruose prisiperka akcinių gėlių, o paskui dvigubomis kainomis jas parduoda turguje...

Pabrango ar ne – kapus tvarkyti reikia

Gėlių dairosi ir močiutė Elena. Ilgai negalvojusi paprašo pardavėjos į dėžutę sukrauti dešimt vazonėlių viržių. Tų pigesnių, po 2 eurus. Ir štai dvidešimtinę gėlėms močiutė atiduoda negailėdama:

-O ką darysi, kapus tvarkyti reikia. O brangu ar ne, mes jau šito nepakeisim...

Paklausa didesnė už pasiūlą

Gėlių parduotuvių savininkai teigia, kad buvo priversti pakelti gėlių kainas, nes jas pakėlė tiekėjai. Daugiau nei du dešimtmečius Biržuose gyvuojančio gėlių salono „Gėlių namai“ savininkė Lina Januševičienė „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad gėlės pabrango visur. Mat užklupus virusui, užsienio gėlių augintojai sunaikino didžiausius laukus gėlių.

-Šiuo metu paklausa yra didesnė negu pasiūla. O anksčiau būdavo atvirkščiai – tik rinkis. Taip pat sumažėjo ir pats gėlių perkamumas: dėl koronos švenčių mažiau, o mūsų verslas nuo švenčių ir priklauso,- kalbėjo L. Januševičienė.

Gėlės pabrango

Pasak gėlių salono šeimininkės, gėlių kainos nuolat kinta: vieną kartą tiekėjai jas parduoda pigiau, kitą brangiau. Pavyzdžiui, pigiausią nedidelę rožę salonuose galima įsigyti už pusę euro, o didesnę – trigubai ar net keturgubai brangiau. L. Januševičienė sakė, kad po karantino kai kurios rožės pabrango net 80 centų. Kapų gėlių kainos taip pat svyruoja: populiariosios chrizantemos šakelę galima nusipirkti už eurą, o karališkąją – 1,80 eurų. O dirbtinių kapų gėlių kainos liko tos pačios, tik jos priklauso nuo gėlės kokybės ir spalvos: ryškių ugninės, rožinės ar salotinės kainuoja mažiau už eurą, o natūralesnių atspalvių brangesnės. Kapų ar suvenyrinių žvakių kainų karantinas nepakoregavo.