Nuogi prieš viešumą: kas slypi?

Nuogi prieš viešumą: kas slypi?

Nuogi prieš viešumą: kas slypi?

Vakar Akmenės rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas posėdyje nurodė išeiti lauk žiniasklaidos atstovams. Įstatymiškai tai galėjo būti teisėta, jeigu Tarybos nariai būtų svarstę asmeninio pobūdžio klausimą. Tuo tarpu išrinktieji tarėsi, kokias išvadas turėtų skelbti savivaldybės kontrolieriaus tarnyba dėl atlikto patikrinimo apie Naujosios Akmenės pirtį, kuri priklauso rajono Socialinių paslaugų namams.

Vytautas RUŠKYS

Posėdžio pradžioje savivaldybės kontrolierė Audra Jokubauskienė pareiškė, kad svarstymų apie jos darbą žiniasklaidos atstovai neturėtų girdėti.

Kontrolės komiteto pirmininkas Gytas Milašius pareiškė, kad posėdis yra uždaras ir nurodė žiniasklaidos atstovams išeiti.

Tuo tarpu Akmenės savivaldybės tarybos veiklos reglamentas skelbia, jog komitetų posėdžiai yra vieši ir juose gali dalyvauti žiniasklaidos atstovai, išskyrus tuos atvejus, jei svarstomi asmeninio pobūdžio klausimai.

Po posėdžio „Šiaulių kraštas“ paprašė įvertinti Akmenės rajono savivaldybėje neįprastą situaciją Juridinio skyriaus vedėjos Audronės Skiparienės, kuri pirmiausia pabrėžė: “Nedrįstu komentuoti“.

„O jei komentuoti Tarybos veiklos reglamento nuostatą “asmeninio pobūdžio klausimai“, tai asmuo yra arba fizinis asmuo arba juridinis asmuo, — tęsė savivaldybės juristė. — Juk taip yra pagal lietuvių kalbos žodyną“.

— Vadinasi, kad Viešoji įstaiga rajono socialinių paslaugų namai, su priklausančia pirtimi, yra asmeninio pobūdžio?

— Ne, aš to nekomentuoju... Nors aišku, kad įstaiga yra juridinis asmuo.

— O jeigu Tarybos nariai pažeidžia savo veiklos reglamentą, kokia jiems tenka atsakomybė prieš žmones, kurie balsavo rinkimuose į savivaldybę.

— Atsakomybė nėra numatyta nei Tarybos veiklos reglamente, nei Vietos savivaldos įstatyme. Komitetas yra savivaldybės tarybos sudarytas organas. Tad jeigu komitetas nusižengė veiklos reglamentui, tokiu atveju tą klausimą gal ir būtų galima svarstyti Tarybos komiteto posėdyje. O paklausimus gali pateikti tiek kiekvienas Tarybos narys, tiek frakcijos.

Naujojoje Akmenėje pradėta statyti pirtis 2008 metais, kai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskyrė 0,8 milijono litų. Tačiau Akmenės rajono Savivaldybei pritrūko pinigų, ir iš rajono biudžeto buvo pridėta dar apie 0,2 milijono litų.

Kilo įtarimų, kad lėšos švaistomos. Pirmasis iš savivaldybės valdininkų ėmėsi domėtis skaidrumu buvusio Savivaldybės administracijos centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjas Viktoras Karpalovas. Pernai jis bandė peržiūrėti Naujojoje Akmenėje statomos pirties viešųjų papildomų pirkimų dokumentus, tačiau tai uždraudė Savivaldybės administracijos direktorė Jadvyga Dunauskaitė.

Auditorius įžvelgė, kad įstaigos vadovė pažeidė įstatymus, todėl auditorius įteikė tarnybinį pranešimą merui, o jo kopiją Savivaldybės tarybos kontrolės komitetui.

Galiausiai Tarybos kontrolės komitetas, sužinojęs apie kliūtis atlikti pirties viešųjų pirkimų auditą, pavedė tuo užsiimti Savivaldybės kontrolieriaus tarnybai.

Autoriaus nuotr.

PIRTIS: Akmenės rajono savivaldybės tarybos kontrolės komiteto nariai savo posėdžius prilygino pirties sąlygoms ir užsidarė nuo žiniasklaidos.

KONTROLIERĖ: Akmenės rajono savivaldybės kontrolierės Audros Jokubauskienės pageidavimui atsitverti nuo viešumos pritarė Tarybos kontrolės komiteto nariai.