Nuo šventinių tradicijų saugos trys kontrolės punktai

Biržų PK nuotr.
Trečiadienį pradėjo veikti patikros punktai, patikrinta keli šimtai automobilių.
Kūčias lietuviai įpratę leisti gimtuosiuose namuose, todėl įsigalioję karantino draudimai didelis iššūkis tiek gyventojams, tiek pareigūnams. Nuo trečiadienio jie pradėjo kontroliuoti, jog į Biržų rajoną ir iš jo būtų išvažiuojama tik išimtiniais atvejais. Pašnekovai, kurie šventes minės atskirai nuo tėvų, visi kaip vienas sakė: gaila.

Pilnu pajėgumu tikrino

Pilnu pajėgumu kontrolės postai pradėjo veikti nuo penktadienio (gruodžio 18 d.). Per trečiadienį Biržų policijos pareigūnai iki vėlyvos popietės sustabdė ir patikrino 220 transporto priemonių, 6 iš jų kelionių Biržų rajone tęsti nebuvo leista. Pasak postuose budinčių pareigūnų, jie jau iš anksto buvo susitaikę su mintimi, kad policininkų aprangos per šventes nusirengti nepavyks.

Prie įvažiavimų į Biržų miestą pastatyta 10 kelio ženklų, draudžiančių motorinių transporto priemonių eismą. Trijuose kontrolės punktuose nuolat budi policijos pareigūnai. Mobilieji ekipažai saugo skirtingus įvažiavimus į miestą Pasvalio, Respublikos ir Vabalninko gatvėse.

Pasak Biržų policijos komisariato viršininko Deivido Valtario, postai kaskart keisis, bus užtikrinama kontrolė prie kiekvieno įvažiavimo į miestą. Per šventes žmonių judėjimas bus dar labiau kontroliuojamas policijos pareigūnų.

Pas tėvus nevažiuos

Kaune gyvenanti ir dirbanti Inga „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad per šventes kasmet su šeima aplankydavo tėvus Biržuose. O šiemet to padaryti negalės.

-Kasmetinė mūsų šeimos tradicija bus sulaužyta. Per Kūčias važiuodavome į Biržus pas mano tėvus, o per Kalėdas pas uošvius į Klaipėdą. Gaila, kad tėvai prie Kūčių stalo sėdės vieni. Juos ir taip retai pastaruoju metu aplankome, o dabar išvis nesusitiksime. Bet ką padarysi. Tikiuosi, viskas praeis ir atsiimsime kitais metais,- kalbėjo mergina.

Šiauliuose gyvenanti Vaida taip pat šiemet šventes sutiks kitaip – be tėvų ir be draugų.

-Iš vaikystės yra įstrigusi Kūčių vakarienė su tėvais ir broliu. Kai visi susėsdavome prie stalo, o mes, vaikai, prisikimšdavome pilnus pilvus... Man Kalėdos asocijuojasi su šeima ir visada ją primena, todėl namo ir grįždavau, kad kartu nusikelčiau į tuos laikus. Namo buvau grįžusi senokai, noriu apsaugoti tėvus, pas mus sergančiųjų yra daugiau. Tad negrįšiu ir šventėms. Gaila, bet taip bus geriau,- kalbėjo studentė.

Blokavimo postai prie įvažiavimų į miestą veiks:

nuo gruodžio 18 d. 13 val. iki gruodžio 20 d. 21 val.

nuo gruodžio 23 d. 13 val. iki 27 d. 21 val.

nuo gruodžio 31 d. 13 val. iki sausio 3 d. 21 val.