Niūri Pabiržės mokyklos ateitis – iš pagrindinės gali likti pradinė

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos Pabiržės skyriaus situacija sudėtinga – sumažėjus bent vienam mokiniui, vyresnių klasių gali nelikti.
Praeitą ketvirtadienį Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos Pabiržės skyriuje savivaldybės atstovai susitiko su mokyklos bendruomene bei mokinių tėvais. Susirinkimo tikslas – pakalbėti apie šios ugdymo įstaigos problemas ir ateitį. Nors savivaldybės atstovai aiškino, kad mokyklos uždaryti niekas neketina, tačiau pripažino – sumažėjus bent vienam mokiniui, vyresnių klasių vaikams tektų važiuoti į kitas mokyklas.

Gyvavimo metai suskaičiuoti?

Mokyklos skyriaus vedėjas Vidas Maldutis aiškino susidariusią situaciją ir vardijo privalumus, dėl kurių ši ugdymo įstaiga turėtų išlikti. „Kalbėtis renkamės ne pirmą kartą. Praeitais metais pertvarka mus palietė skaudžiausiai – tapome skyriumi. Tada tikėjomės, kad gyvensime ramiai, bet šios diskusijos simbolizuoja, kad vėl laukia pokyčiai“,- sakė skyriaus vedėjas.

Susirinkimo metu paaiškinta, kad mokykloms leidžiama jungti 1 – 4 klases, tačiau uždraustos jungtinės 5 – 8 bei 9 – 10 klasės. Kadangi valstybės lėšomis nebus finansuojamos mažesnės negu 8 vaikus turinčios klasės, tai jų ir negali likti.

Atkreiptas dėmesys į tai, kad nemaža dalis mokinių yra su specialiaisiais poreikiais. Pavyzdžiui, jeigu šiais metais pirmokų yra keturi, tai su spec. poreikiais iš jų net trys, o antrokų klasėje iš penkių mokinių, su specialiaisiais poreikiais – keturi. V. Maldutis tikino, kad mokiniai mažose klasėse geriau įsisavina informaciją, bei gauna pakankamai mokytojo dėmesio. Be to, mokiniai, pakeitę mokyklą pradinėse klasėse, neretai sugrįžta kitur nepritapę. Bet kokiu atveju, kokie bebūtų skaičiai arba motyvai, susirinkusiems tapo aišku, kad šios mokyklos gyvavimo metai jau suskaičiuoti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/