Soc. tinklų nuotr.
Socialiniuose tinkluose žmonės dalinasi nuotraukomis, kaip tenka bristi per purvynus ir tai nėra lauko keliukas į vienkiemį, bet kelio ruožas Nemunėlio Radviliškis – Tabokinė.
Biržų rajono gyventojai guodžiasi, kad keliai ne tik rajone, bet ir mieste – kaip Marso kanjonai. Žmonės jaučiasi atskirti nuo pasaulio, nes patekti į namus – tikras iššūkis, nors lėktuvu skrisk. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) šiemet Biržų rajono savivaldybės kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) įgyvendinimui skyrė 1 mln. 581 tūkst. eurų. Pinigų būtų daugiau, tačiau savivaldybė iki šiol nesugebėjo inventorizuoti daugiau nei 20 proc. jai priklausančių kelių.

Kelių tvarkymui – 1,5 mln. eurų, bet...

Kiekvienais metais, tiek rudenį, tiek pavasarį ir net žiemą gyventojai susiduria su ta pačia problema – duobėtais, sunkiai išvažiuojamais keliais. O vasaromis gatvėse – dulkių kamuoliai.

Vilties suteikia užtikrintas finansavimas iš LAKD, kuri šiais metais rajono kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimui skyrė 1 mln. 581 tūkst. eurų. Šios lėšos gali būti naudojamos ir kelių inventorizavimui. Prioritetinė eilė sudaroma vadovaujantis tam tikromis taisyklėmis, kurių viena – kelių tvarkybos darbus atlikti ne mažesniame kaip 1000 kv. m. plote.

23 proc. kelių neįregistravo ir pinigų negavo

Pasak Biržų rajono savivaldybės visuomenės informavimo specialistės Vaidos Dževečkaitės – Klepeckienės, rajone – 916 kilometrų vietinės reikšmės kelių (gatvių). Daugiau kaip pusė jų – 516 kilometrų Biržų rajono kelių – yra teisiškai įregistruoti, todėl priežiūrai bei remontui gali būti naudojamos direkcijos skiriamos lėšos. Tačiau net 191 kilometras kelių iki šiol teisiškai neįregistruoti, todėl ir pinigų jiems neskirta. Specialistė patikino, kad dalis kelių turėtų būti įregistruoti artimiausiu metu, o likusieji – iki 2025-ųjų.

„Dalies kelių įregistruoti nepavyks dėl netvarkingai atliktų besiribojančių sklypų matavimų“, – komentavo visuomenės informavimo specialistė. Tačiau ji neatsakė į klausimą, kas galėtų pakomentuoti situaciją dėl prioritetinės eilės, panaudojant KPPP finansavimo lėšas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/