Nesaugi vaikų žaidimų aikštelė – defektus žinojo, bet žaisti „oficialiai“ nedraudė

B. Petkevičiūtės nuotr.
Dėl patikros metu nustatytų defektų praeitą savaitę „stop“ juosta buvo aptverta dalis neseniai Biržuose, Rotušės gatvėje įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, kurioje aktyviai lankėsi mažieji biržiečiai. Valdininkai aiškina, kad neskelbė, jog aikštele saugu naudotis, tačiau ir draudimo nebuvo.
Praeitą savaitę „stop“ juosta buvo aptverta dalis naujos, Biržų miesto Rotušės gatvėje esančios vaikų žaidimų aikštelės. Atlikus patikrinimą, paaiškėjo, kad kai kurie įrenginiai yra nesaugūs, nors... vaikai aikštelėje žaidė nuo pavasario. Savivaldybės specialistai tikina, kad nebuvo paskelbta, jog aikštelėje darbai baigti ir galima saugiai žaisti. Tačiau panašu, kad niekas nežinojo ir apie tai, kad naudotis vaikų žaidimo aikštele negalima...

Patikros išvada – nesaugūs įrenginiai

Praėjusių metų lapkritį Biržų mieste, Rotušės gatvėje, buvo įrengta nauja vaikų žaidimų aikštelė. Kad aikštelė baigta ir ja galima naudotis, kaip teigia savivaldybės atstovai, oficialiai niekas neskelbė. Bet apie tai, kad joje žaisti draudžiama – irgi oficialiai niekur nebuvo įspėta.

Todėl, atšilus orams, nieko nelaukę mažieji biržiečiai ėmė suptis sūpuoklėse ir karstytis ant didžiulio, iš virvių suregzto voro. Tik, štai, pasirodo – to daryti dar niekas neleido. Gegužės mėnesį Vokietijos ir Lietuvos UAB „Tulvita“ atliko patikrą, kurios metu nustatė, kad minėtos vaikų žaidimų aikštelės įrenginiai neatitinka standarto reikalavimų, todėl jais naudotis yra nesaugu. Šiuo metu nesaugūs aikštelės įrenginiai yra aptverti įspėjamąja juosta, jais naudotis draudžiama.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/