Nepotizmo apraiškos Biržų kultūros centre

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Biržų kultūros centre dalis darbuotojų yra susiję giminystės ryšiais, tačiau įstaigos vadovas Romas Lesevičius tame nieko blogo neįžvelgia.
Biržų kultūros centre dirba 62 darbuotojai, iš kurių 12 (arba daugiau kaip 19 proc.) susiję giminystės ryšiais, trys jų – tiesiogiai pavaldūs įstaigos direktoriui Romui Lesevičiui. Tokia informacija pateikta antradienį vykusiame savivaldybės Kontrolės komiteto posėdyje. Kultūros centro vadovas dėl to nemato problemos.

Daugiau giminių – mažiau skaidrumo?

Apie nepotizmo, o paprasčiau sakant, giminystės ryšius, savivaldybei priklausančiame Biržų kultūros centre rašoma visuomenei prieinamuose dokumentuose – 2020 metų gruodžio 31 dienos Biržų rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos pateiktoje Biržų kultūros centro finansinio (teisėtumo) audito ataskaitoje. Kokia situacija yra dabar, kalbėta antradienį vykusiame Kontrolės komiteto posėdyje.

Išvadas apie Biržų kultūros centro veiklą komiteto nariams pristačiusi Biržų rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kontrolierė Žaneta Eriksonienė atkreipė dėmesį į ataskaitoje nurodytą punktą, kuriame gali būti įžvelgiamos nepotizmo apraiškos – įstaigoje daugiau kaip 19 proc. darbuotojų yra susiję giminystės ryšiais, o trys iš jų – tiesiogiai pavaldūs Kultūros centro direktoriui Romui Lesevičiui.

“Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pastebi, kad giminystės ryšiai institucijose savaime nėra problema, tačiau kuo didesnis nepotizmo intensyvumas egzistuoja, tuo didesnė tikimybė, kad gali būti bandoma naudotis einamomis pareigomis, proteguoti ir siekti naudos savo šeimos nariams ir giminaičiams. Nepotizmo kontrolei turi būti skiriamas pakankamas dėmesys, nes nuo to priklauso priimamų sprendimų objektyvumas ir skaidrumas, visuomenės pasitikėjimas vietos valdžios institucijomis“,- ataskaitą citavo Ž. Eriksonienė. Pasak jos, anksčiau pavaldumai įstaigose nebuvo leidžiami, tačiau pasikeitęs Darbo kodeksas to nedraudžia. Visgi kontrolierė tvirtino įspėjusi Kultūros centro vadovą, kad įstaigoje būtų užtikrintas didesnis skaidrumas, apie tai buvo informuoti Savivaldybės adminstracijos Švietimo, kultūros ir porto skyrius, savivaldybės taryba.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/