Nemokamas keleivių vežimas mieste – pasiteisino

Ž. Maniko nuotr.
Nuo liepos keleiviai Biržų mieste autobusais vežami nemokamai, todėl vietiniais maršrutais per keturis mėnesius važiavo trečdaliu daugiau biržiečių negu įprastai.
Rajono tarybai patvirtinus sprendimą, nuo liepos 1 dienos Biržų autobusų parko keleiviai vietiniais maršrutais buvo vežami nemokamai. Praėjo dar tik keturi mėnesiai, bet rezultatai akivaizdūs – keleivių, besinaudojančių viešuoju transportu, padaugėjo net trečdaliu.

Netikėjo, kad susidomės

Pasak UAB Biržų autobusų parko direktoriaus Mariaus Šerno, keleivių, kurie naudojasi viešuoju miesto transportu, padaugėjo beveik trečdaliu.

“Galutinis skaičiavimas bus pateiktas metų pabaigoje, bet dabar galiu pasakyti, kad ši idėja tikrai pasiteisino – keleivių per keturis mėnesius pervežėme beveik trečdaliu daugiau negu įprastai“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė įmonės vadovas. Nors dėl šios iniciatyvos, dar prieš ją įgyvendinant, M. Šernas nebuvo labai optimistiškai nusiteikęs, akivaizdūs rezultatai pranoko lūkesčius.

“Pasiteisino, nors tikrai nemaniau, kad tai kam nors rūpės. Bet, pasirodo, žmonės susidomėjo ir jiems tokia paslauga reikalinga“,- sakė direktorius.

Dauguma keliauja į darbą

Įvardinti, kokio amžiaus žmonės ir kokiais tikslais nemokamais miesto maršrutais važinėja dažniausiai, M. Šernas negalėjo.

“Tokios statistikos nerenkame, bet, manau, kad daugiausia keleivių miesto autobusu važiuoja į darbą ir tai – vyresnio amžiaus žmonės“,- tvirtino parko vadovas. Biržų rajono savivaldybei toks keleivių „malonumas“ – važiavimas nemokamai kainuos apie 10 tūkst. eurų per metus.

Laukia naujo autobuso

Jeigu nebus trukdžių, Biržus šį mėnesį turėtų pasiekti ir naujas elektrinis autobusas, kuris biržiečius taip pat nemokamai vežios po miestą. Kaip tikėtasi anksčiau, į autobusų parką jis turėjo atkeliauti dar rugsėjo pradžioje, tačiau dėl įvairių priežasčių procedūros užsitęsė.

Pasak M. Šerno, jei viskas vyks sklandžiai, autobusas į Biržus turėtų atriedėti artimiausiu metu. Jo kaina siekia apie 140 tūkst. eurų.

Dabar vienas autobusų parko autobusas keleivius veža mieste, o du – priemiestyje. Įsigijus elektra varomą autobusą, vieną senesnį įmonė galės nurašyti ir utilizuoti. Bendrovė savo teritorijoje planuoja įrengti elektromobiliams skirtą greitojo įkrovimo stotelę.

Anot M. Šerno, naujasis elektra varomas autobusas nuvažiuoja apie 150 km. Taip pat praėjusią vasarą autobusų parką papildė ir trys nauji tarpmiestiniai, 30-ies vietų “Mercedes-Benz Sprinter“ klasės autobusai.