Neįgaliesiems skirtos parkavimo vietos – tik turintiems negalią

Biržų r. PK nuotr.
Biržų rajono policijos komisariato pareigūnai tikrino, ar vairuotojai nepiktnaudžiauja statydami automobilius į neįgaliesiems skirtas parkavimo vietas.
Gruodžio 3 dieną paminėta Tarptautinė žmonių su negalia diena. Ta proga Biržų rajono policijos komisariato (Biržų r. PK) pareigūnai nuo trečiadienio iki penktadienio organizavo akciją „Oficialus įspėjimas“, kurios metu tikrino, ar neįgaliųjų automobilių stovėjimo vietų neužima kiti, kurie tokios teisės neturi.

Pažeidimų nenustatė

Žmonės turėtų būti supratingesni ir atminti, kad asmens su negalia transporto vieta ne šiaip yra platesnė – ji skirta, kad neįgalusis galėtų patogiai persėsti iš automobilio į neįgaliojo vežimėlį.

Pareigūnai tikrino, ar vairuotojai nepiktnaudžiauja statydami automobilius į neįgaliesiems skirtas parkavimo vietas. „Tikrintos aikštelės prie įstaigų bei prie prekybos vietų ne tik Biržų mieste, bet seniūnijose. Galima pasidžiaugti, kad pažeidimų akcijos metu nenustatėme“, – sakė Biržų r. PK vadovas Deividas Valtaris.

Priemonės duoda rezultatų

Stovėjimo aikšteles patikrinę pareigūnai pastebi, kad ne vienerius metus vykdomos panašios priemonės duoda akivaizdžių rezultatų – vairuotojai tampa sąmoningesni ir neįgaliesiems skirtas parkavimo vietas užima vis rečiau.

Pasak D. Valtario, atsakomybė pagal LR ANK 417 str. 2 d.: sustojimas ir stovėjimas vietose, kurios pagal Kelių eismo taisykles pažymėtos kaip neįgaliųjų automobilių stovėjimo vietos, neturint teisėtą sustojimą ir stovėjimą tokiose vietose pagrindžiančio dokumento, užtraukia baudą vairuotojams nuo šešiasdešimties iki šimto aštuoniasdešimties eurų.