Negandomis apipinta savivaldybės gaisrinė ant nežinomybės slenksčio

Ž. Maniko nuotr.
Papilio ugniagesių komandoje dirbantys Algimantas Kučinskas ir Emilis Undzėnas pademonstravo, kad išgirdus pagalbos žinią, ugniagesio kostiumą apsirengia labai greitai.
Dažnai kalbama apie ugniagesius gelbėtojus, kurie dirba priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Tačiau yra ir savivaldybės priešgaisrinė tarnyba. Ne kartą tenka girdėti, kad pastaroji gyvena vargingiau – seni automobiliai, menkos finansinės galimybės. Nors neoficialūs šaltiniai leidžia manyti, jog ugniagesių komandos vos suduria galą su galu ir ketinama darbuotojus leisti nemokamų atostogų, patys ugniagesiai garsiai apie tai nekalba. Šįkart bandysime išgirsti atsakymą, kodėl gyventojai sako, jog ugniagesiai į gaisravietę atvyko be vandens?

Dega, o kas gesins?

Pabendrauti su ugniagesiais nusprendėme sulaukę Biržų rajono gyventojo skambučio. Vyras pasakojo, kad užsidegus jo automobiliui, atvykę Kupreliškio ugniagesių komandos gelbėtojai negalėjo gesinti ugnies, nes neveikė vandens cisternos. Pasak vyro, vaizdas buvo liūdnas. Atvykę ugniagesiai nieko negalėjo padaryti, todėl automobilis, kol atvyko kolegos iš Biržų, sudegė visiškai. „Liūdna. O jei būtų degęs namas?“ − svarstė vyriškis. Deja, nuo tokių dalykų nėra apsaugotas niekas. Net jeigu automobilis būtų naujas, ugniagesys niekada neužtikrins, kad atvykus gesinti gaisro pavyks išgelbėti turtą, o ką jau kalbėti, jei automobilis pagamintas prieš 42 metus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/