Negalioja medicininė pažyma – negalios ir vairuotojo pažymėjimas

Ž. Maniko nuotr.
Jau greitai vairuotojai, kurie neturi galiojančio sveikatos patikrinimo pažymėjimo, negalės vairuoti transporto priemonių. Žmonės nepatenkinti tokiais pokyčiais – valstybė lupikauja iš piliečių.
Nuo naujųjų įsigalioja Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisa – jeigu vairuotojo medicininė pažyma nebegalioja, stabdomas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas. Tiesa, iškart nuo sausio 1-osios iš sveikatos laiku nepasitikrinusių vairuotojų teisė vairuoti atimama nebus – dar duota laiko susitvarkyti iki gegužės pabaigos. Pakalbinti biržiečiai vairuotojai piktinasi, vadindami naują tvarką „legaliu reketu“, nes medicininės pažymos išdavimas kainuoja apie 30 eurų.

Vairuotojai ir taip sumoka daug mokesčių

Vabalninkietis Dalius Ruplėnas mano, kad vairuotojai ir taip sumoka daug mokesčių į valstybės iždą. „Automobilio taršos mokestis, registracijos mokestis, galų gale kuras, kurį perkame, taip pat įskaičiuoti mokesčiai. Kad pragyventum, išlaikytum nuosavą automobilį, reikia dirbi, bet kai pažiūri į algalapį, tai plaukai piestu atsistoja, kiek per mėnesį nuraškoma mokesčių. Juk prie visų tų mokesčių nuskaičiuoja ir už privalomąjį sveikatos draudimą. Tai reiškia, kad medicinos paslaugos turėtų būti nemokamos, tačiau už sveikatos patikrą „vairuotojo teisėms“ vis vien turime mokėti papildomai. Kaip čia taip išeina? Jei valstybė tokia gudri už viską apmokestinti žmones, tai tegul duoda normaliai uždirbti, kaip užsienyje, tada nesipiktinsime“,- teigė pašnekovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com