Nebus skiepo – reikės testo, o be testo – lauk iš darbo?

L. Bataitienės nuotr.
Du lipdukai ant kortelės, liudijantys apie du skiepus, vienam – galimybė išgyventi, o kitą gali ir pražudyti, tačiau svarbiausia, kad nepaliekama teisė rinktis.
Siekiant suvaldyti COVID-19 ligos delta atmainos plitimą Lietuvoje, Vyriausybės sprendimu nuo liepos 26 dienos įsigalioja papildytas darbų ir veiklos sričių sąrašas, kurių atstovai turės būtinai profilaktiškai periodiškai tikrintis dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas. Nesitikrinę gali prarasti darbą, todėl darbdaviai įvairiais būdais ragina ir skatina darbuotojus skiepytis.

Išlygų nebus

Reguliariai tikrintis sveikatą privalės COVID-19 nepersirgę ir nepasiskiepiję tam tikrų sektorių ar veiklos sričių darbuotojai. Atsisakius ar dėl kitų priežasčių neatlikus privalomo periodinio testavimo, darbuotojas gali būti laikinai nušalintas nuo darbo.

Darbdaviai tvirtina, kad kiekvieno žmogaus pasirinkimas – skiepytis ar ne, tačiau būtų labai sudėtinga, jeigu kolektyve prasidėtų susirgimai ir tektų stabdyti gamybą arba greitai surasti jiems pamainą. Žinia, Biržų krašte yra bedarbių, tačiau kuris iš jų sugebėtų pakeisti traktorininką, duonos kepėją, agronomą ar prekybininką, mokytoją ar žemės ūkio specialistą? Biržietė Aldona persirgo COVID-19, tačiau netgi po kelių mėnesių jaučiasi blogai – nėra jėgų, visame kūne  negalavimai. „Aš nežinau, kaip galima įrodyti žmogui skiepytis. Kai aš susirgau, vakcinos dar nebuvo. Būčiau tikrai pasiskiepijusi, nes dabar sveikata prasta, nors iki ligos ir sportavau, ir dviračiu važiavau“,- pasiguodė ligoninėje besigydanti pensininkė biržietė.

Nuo vakar periodiškai testuotis reikia darbuotojams, dirbantiems krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo įmonėse, taip pat asmenims, užsiimantiems laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas). Reikalavimai palietė ir viešojo maitinimo paslaugų ir mažmeninės prekybos sektorius. Taip pat sveikatą periodiškai tikrintis privalės viešojo administravimo subjektų darbuotojai, profesinės karo tarnybos kariai bei darbuotojai, kurių veikla susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (nuolatinis tiesioginis kontaktas su šiais užsieniečiais).

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/