Neatlygintinas seniūnaičių darbas – privilegija ar prievolė?

L. Bataitienės nuotr.
Gaižiūnų bendruomenės pirmininkas ir seniūnaitis Adolfas Jasinevičius sako, kad seniūnaičiams atlygio nereikia – jeigu būtų atlygis už šį darbą, tai prasidėtų konkurencija ir peštynės bei pavydas.
Seniūnaitijų atstovai neretai yra vadinami seniūno padėjėjais. Jie turi ne tik atstovauti gyventojų interesams, bet ir rūpinasi aplinkos priežiūra, kontroliuoja, ar socialinės pašalpos gavėjai sąžiningai atidirba už pašalpas. Seniūnaičiai šiam darbui skiria nemažai laiko ir patiria išlaidų, tačiau Biržų savivaldybė jiems už tai neskiria nė cento. Nejaugi jų pareigos nevertos nė simbolinio atlygio?

Seniūnui dirbti lengviau ir gyventojams geriau

Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas teigė manantis, kad seniūnaičiams reikėtų bent simbolinio atlygio.„Pasisakau ir už kanceliarinių prekių išlaidų padengimą. Būtų nors simbolinė paskata. Ar aš dėmesingas seniūnaičiams, geriausiai pasakytų turbūt jie patys. Asmeniškai penkių minučių susirinkimų neorganizuoju, nors gal ir reikėtų. Yra buvę pavyzdžių, kai kaimo seniūnaičiai kitąsyk kaimo negeroves yra pridengę. Tačiau tikrai seniūnaičių peikti nenoriu, jie – rūpestingi. Todėl ir man dirbti lengviau, ir gyventojams geriau. Dažnai taip nutinka, kad seniūnaitis būna ir bendruomenės pirmininku. Tai, mano manymu, labai gerai, nes greičiau sprendžiami reikalai, mažiau kyla nesutarimų ir konfliktų, nes siekiama bendro tikslo“, – nuomonę išsakė S. Eigirdas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/