Naujoji Biržų rajono valdžia prisiekė prieš biržiečius ir prieš Dievą

F. Grunskio nuotr.
Vakar iškilmingoje ceremonijoje Biržų rajono meras Vytas Jareckas perdavė valdžios vairą naujajam rajono merui Kęstučiui Knizikevičiui.
„Aš, Kęstutis Knizikevičius, prisiekiu gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių savivaldybės gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas!“,- lemtingus žodžius Biržų pilies arsenalo salėje ketvirtadienį ištarė naujasis Biržų rajono meras. Be jo, priesaiką davė dar 24 nauji tarybos nariai.

Neprisiekė viena tarybos narė

Sveikinti naujos rajono valdžios prigužėjo pilna salė žmonių, linkėdama naujai išrinktai rajono valdžiai dirbti darniai, vaisingai, be pykčių ir žeminimų. Pasak iškilmingą posėdį vedusio Biržų rinkimų komisijos pirmininko Reno Čygo, neprisiekė tik vienintelė tarybos narė – socialdemokratė Lilija Vaitiekūnienė, bet ji nedalyvauti turėjo rimtą motyvuotą priežastį.

Tikisi atsakingų sprendimų

„Mūsų tikslas yra vienas – dirbti Biržų krašto žmonių gerovei“,- savo kalboje akcentavo meras K. Knizikevičius. Tiesa, toje pačioje kalboje jis pabrėžė, jog koalicinė dėlionė dar nesudėliota – valdančioji dauguma ir vadovų komanda dar formuojama ir jis neturi išankstinio nusistatymo nė vieno tarybos nario atžvilgiu. K. Knizikevičius sakė, kad iš naujos valdžios tikisi bendradarbiavimo, atsakingų sprendimų ir pateisintų rinkėjų lūkesčių. Naudingų sprendimų Biržų krašto žmonėms linkėjo ir mero kadenciją baigęs Vytas Jareckas, iš naujojo mero rankų gavęs dovaną – Lietuvos Respublikos vėliavą.

Atlydėjo šeima

Dar prieš priesaikos ceremoniją K. Knizikevičius „Biržiečių žodžiui“ paatviravo, kad jaudinasi. „To sveiko jaudulio visada yra“,- sakė jis. Tačiau su jauduliu naujajam merui pavyko susitvarkyti puikiai. Palaikyti K. Knizikevičiaus atvyko ir jo artimieji, įskaitant ceremoniją stebėjusias jo dukrytes Martyną ir Gabrielę.

Kol kas dar mįslė

Kas bus pozicijoje, o kas opozicijoje – biržiečiams dar kol kas mįslė, o šventinę dieną pakalbinti partijų atstovai irgi derybų užkulisius detaliau atskleisti vengia. Tačiau deryboms artimi šaltiniai teigia, jog tikėtina, kad į opoziciją greičiausiai jungsis konservatoriai, demokratai „Vardan Lietuvos“ ir „Biržų atgimimas“, tačiau kol kas tik „Biržų atgimimo“ lyderis Kęstutis Isakas drąsiai teigia, kad yra pasiruošęs dirbti konstruktyvioje opozicijoje.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/