Nauja valdžia mokės dvigubai?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Socialinio vystymo komiteto posėdyje tarybos narys Dalius Jakubėnas domėjosi, kodėl savivaldybės kontrolierei Žanetai Eriksonienės siūlomas atlyginimo koeficientas yra didesnis už administracijos direktorės: “Meras gal gali pasakyti, kodėl tiek „užmetė“?“
Savivaldybės taryba pritarė siūlymui už mero labai gerai įvertintą savivaldybės kontrolierės Žanetos Eriksonienės darbą pakelti atlyginimą didinant dabartinį koeficientą nuo 15 iki 16. Nors sprendimui politikai pritarė, jiems visgi knietėjo sužinoti, kodėl meras kontrolierei buvo dosnesnis negu administracijos direktorei. Meras nuramino – anot jo, nauja valdžia atlyginimus padidins dvigubai.

Kam reikalingi auditai?

Klausimas dėl savivaldybės kontrolierės Žanetos Eriksonienės atlyginimo padidinimo komitetų posėdžiuose sulaukė kelių politikų dėmesio. Teritorijų vystymo, aplinkos apsaugos, miesto ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkui Daliui Drevinskui parūpo, kokia išvis yra nauda iš savivaldybėje atliekamų kontrolės auditų.

“Kai jūs nustatote pažeidimus, ar kas nors pasikeičia? Niekada negirdėjau, kad nors vienam specialistui ar biudžetinės įstaigos vadovui būtų paskirtas įspėjimas ar pastaba. Ar jūs tik pašnekat ir paliekat?“- į Ž. Eriksonienę kreipėsi D. Drevinskas. Jam buvo paaiškinta, kad kontrolierių funkcija – tik nustatyti galimus pažeidimus, o ne už juos bausti, o rekomendacijas gali pateikti taryba.

Įsiplieskus diskusijai, tarybos narys Petras Plepys prisiminė senus laikus. “Palyginus, koks būdavo metinis vertinimas prieš trisdešimt metų ir dabar, tai reikėtų už galvos susiimti. Griežtas papeikimas, prokuratūra arba – iš darbo. Būdavo tokie „čėsai“, o dabar tai tik „glostymas“ – gali blogai dirbti, tave vis tiek glostys visi“,- sulygino politikas.

Kodėl tiek „užmetė“?

Šį klausimą aptarė ir Socialinio vystymo komiteto nariai. Tarybos nariui Daliui Jakubėnui parūpo keliamo koeficiento dydis. “Kaip čia dabar taip gaunasi? Kontrolierei koeficientas bus padidintas iki 16, o kodėl administracijos direktorės – 15, tai yra daug mažiau?“- klausė D. Jakubėnas.

“Tai kur kontroliuoti, o kur dirbti“,- pastebėjo komiteto narė Stasė Eitavičienė.

“Negali sulyginti...“,- pridūrė vicemerė Audronė Garšvaitė .

“Meras gal gali pasakyti, kodėl tiek „užmetė“?“- į rajono vadovą kreipėsi D. Jakubėnas.

“Naujai kadencijai atlyginimas bus perpus (?!) didesnis ir direktoriui, ir merui ateinančiam“,- užtikrino V. Jareckas.