Alberto Drevinsko nuotr.
Smilgiuose, prie naujo stogastulpio.

Saulėtą paskutinį liepos sekmadienį Smilgių bendruomenės namų kiemelyje vyko kraštiečių šventė. Viena jos dalių buvo stogastulpio atidengimas. Kadangi 2020-ieji yra Tautodailės metai, stogastulpis labai tinka šiems metams įprasminti. Į renginį atvyko labai daug žinomų ir garbingų Biržų krašto žmonių. Tarp jų Biržų krašto tautodailininkai Vidas Jatulevičius (stogastulpio drožėjas), Kęstutis Preidžius, rėmėjo Valentino Mikelėno giminaitis Alfonsas Mikelėnas, fotografas Albertas Drevinskas ir kiti. Veikė biržiečių tautodailininkų ir fotografo A. Drevinsko nuotraukų paroda.

Oficialią dalį daina palydėjo kultūros darbuotoja Vilita Vasiliauskienė ir jos vadovaujamas moterų kolektyvas „Smiltis“. Stogastulpį ąžuolo vainiku apjuosė Smilgių kaimo vaikai. Juostelę perkirpo bendruomenės šviesuolis Aloyzas Udrėnas. Renginį vedė Aušra Ūselienė. Šiais metais Smilgiai mini 433-ąjį, o bendruomenė – 18-ąjį gimtadienį.

Stogastulpyje bendruomenės pirmininkės Danguolės Plentauskienės sumanymu įamžinta labai daug buvusių ir dar esamų Smilgių istorijos simbolių.

„Namai, kur tebelaukia“ – šie žodžiai mus priverčia susimąstyti, kad mes esame čia laukiami. Jie kviečia sugrįžti į savo gimtąjį kraštą, savo tėvų namus.